יובל מנע ז"ל (צילום: חדשות)
יובל מנע ז"ל | צילום: חדשות

סמל יובל מנע, לוחם בחטיבת הצנחנים, נהרג אמש (שבת) בהתהפכות האמר צה"לי במהלך סיור שגרתי סמוך לגדר המערכת באזור דרום רצועת עזה. שלושה חיילים נוספים נפצעו, בהם שניים באורח קשה והשלישי באורח קל. הודעה נמסרה למשפחתו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

ג'יפ מסוג האמר בו נסעו ארבעת החיילים התהפך במהלך פעילות מבצעית שגרתית ועדיין לא ידוע האם מדובר בתקלה טכנית או בטעות אנוש. מותו של סמל מנע ז"ל, שהיה ברכב, נקבע במקום ומסוק הוזנק לזירת ההתהפכות ופינה את שלושת הפצועים לבית החולים סורוקה בבאר שבע.

הרכב שהתהפך במהלך סיור (צילום: מצב בטחוני גלובלי)
הרכב שהתהפך במהלך סיור | צילום: מצב בטחוני גלובלי

מפקד פיקוד הדרום אלוף אייל זמיר, מינה צוות מומחים בראשות אלוף-משנה אבי רחמים, מפקד חטיבת "שגיא", לתחקור נסיבות האירוע. כמו כן, המשטרה הצבאית החוקרת פתחה גם היא בחקירה לבירור נסיבות האירוע.

בינואר האחרון נהרג רב-טוראי ויאצ'סלב גרגאי (20) מראשון לציון בעת שטיפל בנגמ"ש ברמת הגולן. מתחקיר ראשוני של האירוע עולה כי החייל, מגדוד 51 של גולני, טיפל ברכב שכבל פריסה ניתק וניתז לפניו. מפקד פיקוד הצפון, אלוף אביב כוכבי, מינה ועדת חקירה בראשות מפקד חטיבת "כרמלי", אלוף-משנה פיני יוסף, לתחקור נסיבות האירוע. כמו כן, המשטרה הצבאית החוקרת פתחה בחקירה לנסיבות האירוע.