לוחמים ולוחמות, אלה לצד אלה - למען המדינה: הם עברו יחד מסע ארוך ומרתק במכינה הצבאית וקיבלו את כל הכלים לקראת גיוסם לגדוד לחימה מעורב חדש של בנים ובנות. בשבועות האחרונים תיעדו עצמם במצלמות עבור חדשות 2 Online שני מתגייסים לגדוד המעורב "לביא הבקעה" - מסיום המכינה ועד לבו של מסלול הטירונות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

"היום אנחנו מסיימים את המכינה, אנחנו מתרגשים וגם עצובים", מספרים עדי כהן, בת 18.5 מבית שמש וסתיו רנדי, בן 18.5 ממעלה אדומים, שעברו יחד מסלול של 7 חודשים במכינה הקדם צבאית "ארז" בירושלים.

סתיו רנדי
סתיו רנדי | צילום:"זו הייתה תקופה מטורפת ובלתי נשכחת שלמדנו בה המון", הם מספרים. "אנחנו מתגייסים לגדוד 47, גדוד מעורב של בנים ובנות. חברים שמשרתים בקרקל וברדלס, גדודים מעורבים אחרים, החדירו בנו מוטיבציה לשרת את המדינה ואנחנו נרגשים".

 "מתרגשים וגאים"

אחרי שעברו את טקס הסיום - יום הגיוס הגיע. עדי התגייסה שבועיים לפני סתיו, אבל השניים לא איבדו תקווה שלאחר הטירונות הם ישובצו לאותה המחלקה - וימשיכו את הדרך המשותפת שלהם יחד, דרך שהחלה במכינה: "נפרדנו מהמשפחה ומהחברים ויצאנו לדרך. היום הראשון היה ארוך ומאתגר, חיכינו המון זמן שזה יתחיל".

במהלך הטירונות עברו השניים קורסים שונים שנועדו להכשיר אותם להיות הלוחמים הטובים ביותר שיש: קורס מתן עזרה ראשונה בשטח וגם מטווחים: "קיבלנו לראשונה נשק אחרי הרבה תרגולים על יבש. עם הנשק מתחילים להרגיש יותר לוחמים". סתיו ועדי קראו לנשקים שלהם בשמות כדי שחלילה לא ישכחו אותם.

עדי כהן
עדי כהן | צילום:אחד הלילות הגדולים להם ציפו השניים הגיע - היציאה למסע. "אנחנו מתרגשים מאוד, ככה הוכחנו שאנחנו מסוגלים וראויים לתפקיד הזה. אמנם הלכנו לא הרבה, אבל זו הייתה חוויה מדהימה, נתנו רבאק רציני. מרגישים גאווה וכמו לוחמים אמיתיים".

כעת ימשיכו עדי וסתיו במסע הצבאי שלהם וימלאו תפקיד של לוחמים בגדוד המעורב הרביעי של צה"ל. חוויות רבות בדרך השניים כבר אספו - והם מקווים שבהמשך הדרך, היא תזמן להם גם להיפגש שוב ולצבור גם חוויות משותפות.