לברוב והנשיא טראמפ בבית הלבן. ארכיון (צילום: CNN)
פגישת טראמפ-לברוב | צילום: CNN

חייו של מרגל ישראלי שחדר לשורות ארגון דאע"ש נמצאים בסכנה בעקבות המידע שמסר נשיא ארה"ב דונלד טראמפ לשר החוץ הרוסי סרגיי לברוב ושגריר רוסיה בוושינגטון סרגיי קיסליאק, כך דיווחה הלילה (רביעי) רשת ABC האמריקנית מפי גורמים אמריקנים רשמיים בהווה ובעבר. החשש הוא בחשיפת המקור בתוך הארגון בשל המידע המסווג שהודלף ואמור היה להישאר ברמת סודיות מוחלטת.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

על פי הדיווח, המרגל העביר מידע על תכנון של פעילי דאע"ש לבצע פיגוע טרור במטוס שיהיה בדרכו לארה"ב בעזרת פצצה שתוחבא בתוך מחשב נייד. בעקבות המידע המהימן, ארה"ב הודיעה כי היא שוקלת לאסור על העלאת מחשבים ניידים לכל הטיסות מאירופה לארצות הברית.

"הסיכון האמתי הוא לא רק המקור הזה", אמר מנהל המרכז הלאומי למלחמה בטרור לשעבר ופרשן בהווה, "אלא מקורות עתידיים הנחוצים כדי למנוע תרחישים נוספים".

בכירים בירושלים הגיבו אמש בזעם להדלפת המידע האמריקנית, וסיפרו כי ישראל לא עודכנה שהמידע שותף עם מדינות אחרות. "יש לנו שיתוף פעולה עם ארצות הברית שהוא ייחודי בקהילת המודיעין העולמית", אמר אחד מהם. "אין לנו את היחסים הללו עם אף מדינה אחרת", הוסיף בכיר אחר. "בינינו לבין ארצות הברית יש הבנות מיוחדות הנוגעות לשיתוף הפעולה הביטחוני בין המדינות", השניים סיפרו - והוסיפו: "הידיעה שהמידע המודיעיני הזה שותף עם מדינות אחרות בלי ידיעתנו היא בבחינת סיוט".

בחודש ינואר העלה אחד הבכירים הישראלים בשיחה עם האתר חשש מכך שטראמפ עלול לחלוק מידע עם הרוסים. "ישראל חולקת מידע מודיעיני עם ארצות הברית באופן קבוע", הוא אמר, "בחלקו גם כזה שעלול לסכן את חייהם של סוכני מודיעין".