נשים בגדוד לוחם (ארכיון) (צילום: דובר צה"ל)
נשים בגדוד לוחם (ארכיון) | צילום: דובר צה"ל

על רקע המאבק סביב שירות נשים בצה"ל, קצין בכיר יוצא במתקפה חריפה על תנועת "חותם" הפועלת נגד גיוס בנות ושירות משותף ומשווה אותם לארגון "שוברים שתיקה". על הניסיונות של רבנים לעשות דה-לגיטימציה לצה"ל אמר הקצין: "מדובר בקמפיין מגוחך שנשען על אי ידיעה - טיפשות שנשענת על בורות".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"ארגון חותם שווה לשוברים שתיקה", אמר הקצין הבכיר. "זה לא ארגון שאנחנו מדברים אתו". הקצין התייחס גם לפיילוט לפיו ישולבו נשים בתפקידי לחימה בחיל השריון. "הקצנו גדודים מעורבים להגנת גבולות בגלל העלייה בצורך להגן על גבולות ישראל ואנחנו בוחנים האם להקים מחלקות טנקים בגדודים האלה", סיפר.

"מדובר בפיילוט של 15 נשים בלבד, לא מדובר בחטיבות 7 ו-11 שיתמרנו במקרה הצורך לתוך עזה או לבנון", הסביר הקצין וייחס את השינוי בנתוני הגיוס בשינויים בחברה הדתית. "לוקחים פיילוט של 15 בנות והופכים את זה למשהו אחר - זאת בורות וטיפשות. לא צריך להניף דגלים איפה שלא צריך. בסוף זאת לא מהפכה שהצבא עושה אלא מהפכה שמתרחשת בציבור הדתי. לפני 5 שנים התגייסו 900 בנות דתיות והיום 2000".

הקצין הסביר גם כי הבנות שמתגייסות לצה"ל שומרות על היהדות. "הן מבינות שצה"ל שומר על כבודן ודתן ומאפשר להן אתגרים ולכן הן באות", סיפר. "אלו צעירות חכמות שיודעות מה טוב להן. אנחנו מייצרים עבורן תשתית מאפשרת גם בהיבטים של לינה וגם שמירה על הדת".