זירת הפיגוע, 2016 (צילום: חדשות 2)
שוטרים בזירת הפיגוע | צילום: חדשות 2

בשב"כ פרסמו הערב (שישי) את פרטי שלושת המחבלים שביצעו את הפיגוע המשולב בירושלים, בו נרצחה לוחמת מג"ב הדס מלכא ז"ל. במקביל כוחות צה"ל מכתרים את מרחב דיר אבו משעל, ממנו יצאו המחבלים שביצעו את הפיגוע הקטלני.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

שלושת המחבלים הם בראא אברהים מחמד צאלח, תושב דיר אבו משעל בן 19, נעצר בעבר בגין פעילות טרור עממי. עאדל חסן אחמד ענכוש , תושב דיר אבו משעל בן 18, בעל רקע בפעילות טרור עממי ואסאמה אחמד תושב צטפא עטא בן 19, היה עצור בעבר בגין פעילות טרור עממי.

נשק מאולתר "קרל גוסטב" (צילום: דוברות המשטרה)
הנשק של המחבלים | צילום: דוברות המשטרה
הנשק של המחבלים (צילום: דוברות המשטרה)
הנשק של המחבלים | צילום: דוברות המשטרה

רה"מ נתניהו קיים הערב דיון הערכת מצב בטלפון עם השר לביטחון פנים ארדן, מפכ"ל המשטרה אלשיך וראש השב"כ ארגמן. בסוף הדיון ראש הממשלה קיבל את המלצת השר והמפכ"ל והחליט לשלול מבני החמולות להם משתייכים המחבלים את הזכות להיכנס לישראל. עם זאת, הושארו על כנם ההיתרים לכניסה לישראל לטובת תפילות הרמאדן. בשלב זה אין כוונה לתגבר עוד את משטרת ירושלים המתגוברת ממילא במאות שוטרים.

ניצב יורם הלוי, מפקד מחוז ירושלים התייחס לאירוע. "אנחנו נמצאים בתקופת הרמדאן, תקופה רגישה גם לעם המוסלמי ובטח לנו", אמר. "אנחנו לא פועלים מהתראות, אנחנו בהתראה אחת גדולה ולאורך זמן. האזור הזה ספג לא מעט פיגועים ורובם, נוטרלו על ידי השוטרים. מי שינסה לפגוע בנו ובאזרחים זה יהיה סופו ואלה ההשלכות".

רס"ר הדס מלכא ז"ל (צילום: דוברות המשטרה)
הנרצחת הדס מלכה ז"ל | צילום: דוברות המשטרה

בבית החולי נקבע הערב מותה של לוחמת המג"ב שנפצעה בפיגוע הדקירה בשער שכם. "משטרת ישראל, משמר הגבול מודיעים בצער רב על פטירתה של רס"ר הדס מלכה ז"ל, לוחמת משמר הגבול אשר נרצחה בפיגוע שאירע הערב בשער שכם בירושלים", נמסר בהודעת המשטרה.

רס"ר הדס מלכא ז"ל, בת 23 וחצי, שירתה במשמר הגבול בשירותה הסדיר והתגייסה למשמר הגבול לפני כשנה ו-3 חודשים לשירות קבע במסגרתו שימשה כמפקדת. הדס הותירה אחריה הורים, 2 אחים ו-3 אחיות. לגבי מועד הלוויתה תצא הודעה בנפרד.