פצצה מתפוצצת במטוס - והוא ממשיך במסעו: לאחרונה עלה לכותרות האיום החדש מבית היוצר של ארגון הטרור דאע"ש - הטמנת פצצות זעירות וקטלניות במטוסים. כך קרה למשל בפיגוע של דאע"ש במטוס הרוסי שהתפוצץ באוקטובר 2015 בשמי שארם א-שייח'. הוא התפוצץ בדיוק בגלל פצצה קטנטנה שהוטמנה בתא המטען, ריסקה את המטוס - והרגה 224 בני אדם. מהיר. חכם. מדויק - סדרת כתבות מיוחדת של ניר דבורי לחדשות 2 Online

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

כעת נדמה כי פיתוח חדש, ישראלי-גרמני, אמור לתת את הפתרון לחשש מפני פצצה בתוך המטוס: יריעות אלסטיות שיעטפו בתוך בטן המטוס את תא המטען ויחולקו לתאים. הן אלה שאמורות להכיל ולכלוא את הדף הפיצוץ ולמנוע התרסקות או פיצוץ של מטוס באוויר.

חושבים על פיתוחים טכנולוגיים חדשים
חושבים על פיתוחים טכנולוגיים חדשים | צילום:

ניסויים שנעשו לאחרונה מדגימים איך נראה מטוס כשפצצה מפרקת אותו - ואיך, לעומתו, נראה מטוס שבתא המטען שלו הותקנו תאי הפלסטיק האלסטיים שיכולים לעמוד בפיצוץ הקשה או הקטלני. הם הכילו את הפיצוץ ובעצם אפשרו למטוס להמשיך ולטוס - ולנחות בבטחה.

חלקי המטוס הרוסי שהתרסק בסיני, אוקטובר 2 (צילום: חדשות 2)
חלקי המטוס הרוסי שהתרסק בסיני, אוקטובר 2 | צילום: חדשות 2

בשלב זה, מדובר על פיתוח שיותקן בתאי המטען בלבד ולא בתא הנוסעים - שם מאיימות פצצות שבכוונת ארגון הטרור להחדיר למחשבים ניידים ומכשירים אלקטרוניים, שהעלתם למטוס אסורה במספר מדינות. פיתוח לתא הנוסעים נראה אולי בהמשך. בינתיים, ייתכן שממש בקרוב נראה את חברות התעופה השונות מתחילות לעטוף את תאי המטען ביריעות נגד פצצות.