הערב (חמישי) בשעה 18:30 יובא למנוחות בהר הרצל סמל אלחי טהרלב ז"ל מטלמון, חייל צה"ל שנרצח בפיגוע הדריסה בצומת עפרה. אביו, הרב אוהד טהרלב, שחזר היום את הרגעים בהם הבין שבנו נפגע - וחלק זכרונות מבנו היקר. "כשהבנתי שהסיפור קורה בבוקר דיברתי עם חבר, אף אחד לא אמר לי כלום והבנתי שקורה משהו", סיפר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"התקשרתי לאשתי, הבנתי שהבן שלי היה בפיגוע, אף אחד לא רצה לדבר איתי", הוסיף הרב טהרלב. "התקשרתי לאשתי והבנתי, הייתי נרעש כולי, זו היתה התחושה. דיברתי עם חבר והוא אמר שהם לא יודעים פרטים. התקשרתי לסמ"פ שאמר שהוא לא יודע והמ"פ לא ענה לי".

אלחי טהרלב ז"ל (צילום: באדיבות המשפחה, חדשות)
אלחי טהרלב ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה, חדשות

"הוא לא חשש, זה היה הבית שלו"

על בנו בן ה-20, שהיה לוחם בחטיבת גולני והועלה לדרגת סמל לאחר מותו, אמר: "הוא מאוד אהב את הצבא, מאוד שמח. אהב את המאמץ הפיזי, אהב להיות עם החבר'ה של גולני ואהב את כל עם ישראל. הוא היה מאוד עניו, מאוד צנוע - ידע להיות עם כולם". הוא הוסיף כי המשפחה תכננה להגיע לליל הסדר בעפרה כדי לחגוג את החג עם אלחי: "גם חיפשתי צימר בעפרה כי רצינו להיות לידו בשבת, לא מצאתי משהו שיתאים לכולנו אז ויתרתי אבל הייתה לנו מחשבה להגיע לליל הסדר כדי להיות איתו".

"הוא שירת בגדוד 13 של גולני, הקו היה קרוב לבית - קרוב ורחוק", הסביר האב. "פה זה הבית שלו, הוא הרגיש בטוח מאוד. הוא אמור היה לעלות לקו בעוד שבעה שבועות, לקו אחר. הוא לא חשש, אלא היה שמח בחלקו, פשוט מלאך". אלחי הותיר אחריו שישה אחים: "הוא היה באמצע, הילד הרביעי שלנו".

הרב אוהד טהרלב, אביו של אלחי ז"ל, הוא דמות מוכרת בציונות הדתית, ראש מדרשה לגיוס בנות לצה"ל. אלחי היה חברם של שלושת הנערים שנחטפו ונרצחו ב-2014: אייל יפרח, נפתלי פרנקל וגיל-עד שער ז"ל, ולמד בשכבה מעליהם בבית הספר.

זירת הפיגוע, היום (צילום: TPS)
חייל נוסף נפצע באורח קל | צילום: TPS

נשיא המדינה ראובן ריבלין ספד היום לסמל טהרלב: "איבדנו היום בן יקר במערכה המתמשכת של מדינת ישראל להבטחת ביטחונה וביטחון אזרחיה. אני רוצה לשלוח את תנחומיי העמוקים למשפחת טהרלב ולכל בית טלמון ולאחל החלמה מהירה לפצוע. צה"ל, שב"כ, המשטרה וכל זרועות הביטחון פועלים ללא הרף כדי להבטיח את ביטחוננו, במאבק המורכב הזה שבו העורף והחזית חד הם. לא ניתן לטרור להחליש אותנו. החברה הישראלית חזקה ועלינו לעמוד איתנים, יחד, על משמר מדינתנו וארצנו".

מחקירת הפיגוע עולה כי המחבל, מאלק חאמד בן 21 מסילוואד, נסע מספר פעמים על הציר בחיפוש אחר חיילים. המחבל נסע עד צומת תפוח ובחזרה לעפרה. כשהגיע לעפרה, זיהה את החיילים שעמדו בפינת הצומת, בהם גם אלחי, מרחק מטרים ספורים מהבטונדות - אז הסתובב וסטה לעברם בחדות.

הוא פגע בשני חיילים, וטהרלב נהרג במקום. פרמדיקים של מד"א שהגיעו מיד לזירה נאלצו לקבוע את מותו. מצבו של החייל השני קל והוא פונה לקבלת טיפול בבית החולים בירושלים. המחבל עצמו נורה ונפגע באורח קל בלבד. הוא נעצר על ידי חיילים שהגיעו למקום ונלקח לחקירה. כוחות הביטחון הגיעו לביתו בסילוואד ותחקרו את בני משפחתו.