פרס למקללי החיילים, בני ברק
הכרוז שהופץ ברחובות בני ברק | צילום:

המאבק החרדי בחיילים חובשי כיפה מחריף: כרוז אנונימי - פשקוויל - שמופץ ברחובות בני ברק וגם פורסם בעיתונות החרדית מציע פרסים במאות שקלים לילדים חרדים שיתקפו מילולית חיילים דתיים ("חרד"קים)". הכרוז מבטיח עד 530 שקלים לכל ילד חרדי עד גיל 15 שיוכנס לניידת משטרה בשל הקריאה "חרדקים החוצה" - ותוספת של עד 290 שקלים אם הילד החרדי יוכה במהלך המעצר או העיכוב לחקירה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הפשקוויל מופנה נגד השוטרים, שמכונים "גיבורים על ילדים", וגם כלפי החיילים החרדים. "צדקו גדולי ישראל שאמרו להוקיע אותם בקריאות 'חרדקים החוצה' כדי שהם לא ידבקו אותנו", נכתב במודעה שכאמור מציעה פרס לילדים חרדים: "ילדים צדיקים! צעקתם 'חרדקים החוצה' - יש לכם סיכוי לקבל מתנות עד לסכום של 810 שקלים".

עוד טוענים הכותבים האנונימייים כי "אתם בצד של התורה, בצד של הקב"ה, אתם תנצחו! הרשעים לא יצליחו להרוס את עתידכם". הנימוק שמוצע במודעה לאותם פרסים הוא שהצעקה "חרדקים החוצה" נחשבת לקיום מצווה.

מעצר "על חם" בירושלים: 7 תקפו חיילים ועוכבו

מה התנאים הדרושים לזכות בפרס - "מתנה או שובר מתנה"? התשורה מוצעת לכל "ילד חרדי עד גיל 15 שהוכנס לניידת משטרה עקב קריאה לעבר חייל החובש כיפה שחורה". מציעי הפרס מבטיחים להביא אותו לביתו של הילד, ותוך כדי כך שומרים על אנונימיות: "המתנה תגיע עד לבית, אין צורך לעדכן אותנו. אנחנו עוקבים אחרי כל אירוע, היכונו להפתעות לפי הצורך".

ומדוע דווקא 530 שקלים? בגימטריה, הביטוי "חרדקים החוצה מיד" שווה ל-530. המתנה המוקצית עבור ילדים שהוכו במהלך המעצר היא עד 290 שקלים - "אגרוף" בגימטריה.

תקיפת חייל חרדי, ארכיון
תקיפת חייל חרדי, ארכיון | צילום:

במקביל, היום (שישי) נעצרו שבעה חשודים בתקיפת לובשי מדים ברחוב בר אילן בירושלים: מהמשטרה נמסר כי מדובר בחלק מפעילות יזומה ומתוכננת "שנועדה לפעול כנגד אותם מסיתים ותוקפי לובשי מדים". כוחות משטרה ומג"ב עצרה שבעה חשודים, בהם שני קטינים: מפרטי האירוע עולה כי החבורה קראה לעבר לובשי המדים קריאות, התגודדו סביבם, השליכו חפצים ובקבוקים ותקפו אותם.

"משטרת ישראל לא תאפשר לאף אדם לפגוע או לגרום לפגיעה בלובש מדים באשר הוא", נמסר מהמשטרה. "כחלק מההתמודדות עם התופעה פועלת המשטרה בירושלים ובאזור , בין היתר, בפעילות יזומה ומתוכננת שהובילה למעצרם של חשודים בתקיפה ולמניעת תקיפות נוספות".