שער שכם, ארכיון (צילום: יונתן סינדל / פלאש 90)
פעילים נעצרו בחשד שתכננו פיגוע. ארכיון | צילום: יונתן סינדל / פלאש 90

סוכל ניסיון לבצע פיגוע משולב בירושלים במהלך החג? שלושה פלסטינים משכם נעצרו לפנות בוקר (שלישי) בשכונת ג'בל מוכבר במזרח העיר, בעקבות מידע כי בכוונתם להוציא לפועל פיגוע בטווח הזמן המידי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בעקבות מידע שהתקבל בשב"כ פשטו הבוקר לוחמי ימ"מ על בית בבנייה ועצרו את השלושה - בני 15, 16 ו-23. על פי המידע שהגיע לידי שב"כ, השלושה תכננו לבצע פיגוע כבר בימים הקרובים, ככל הנראה לאחר שגורם נוסף היה אמור להעביר לידיהם אמצעי לחימה.

בשב"כ ובמשטרה מעריכים שהתכנון היה לבצע פיגוע משולב של פיצוץ מטעני חבלה וירי מכלי נשק שמיוצרים בשטחים ומופצים בקרב ארגוני המחבלים. עם זאת, בשלב זה עדיין לא ברור היכן התכוונו השלושה לפגע והם נחקרים כעת בידי כוחות הביטחון.

המעצר של הפעילים החשודים מתרחש כשבוע לאחר הפיגוע באוטובוס בירושלים, בו נפצעו 20 בני אדם. בסוף השבוע האחרון הותר לפרסום כי הפצוע האנוש מהפיגוע שמת מפצעיו הוא המחבל. בית המשפט התיר לפרסם כי המחבל הוא עבד אל חמיד מחמד אחמד אבו סרור בן ה-19 תושב בית ג'אלה ומזוהה עם תנועת חמאס. ביממה לאחר הפיגוע נעצרה חוליית החמאס בה היה חבר אבו-סרור, שחבריה תכננו את הפיגוע ושלחו את אבו-סרור לבצע אותו.

פיצוץ בקו 12 בירשולים (צילום: עד ראיה)
הפיצוץ באוטובוס בירושלים, בשבוע שעבר | צילום: עד ראיה

לאחר הפיגוע החלה פעילות מודיעינית ומבצעית של השב"כ, המשטרה וצה"ל - במהלכה נעצרו מספר חשודים, פעילי חמאס מאזור בית לחם, שעל פי החשד היו מעורבים בתכנון הפיגוע ובהוצאתה לפועל. זהותם של העצורים טרם הותרה לפרסום, וחקירתם עוד נמשכת.

מפקד מחוז ירושלים שיבח את החוקרים ואת שיתוף הפעולה הפורה עם שירות הביטחון הכללי שהביא למעצר המהיר של החשודים: "זהו שיתוף פעולה שתורם רבות להגברת הביטחון של הציבור". הפרטים נחשפו לאחר שבית משפט השלום בירושלים נענה לבקשת החוקרים. צו איסור פרסום עדיין הוטל על פרטי החשודים ועל יתר פרטי החקירה.