"לא היו לחוצים וצחקו". שני המחבלים
המחבלים: מוחמד וחאלד אלמח'אמרה | צילום:

פחות מיממה לאחר הפיגוע הקטלני במתחם שרונה בתל אביב, מתגלים עוד פרטים על שני המחבלים שביצעו את הירי - ורצחו ארבעה בני אדם: השניים, שביצעו את הפיגוע כשהם לבושים בחליפות הם מוחמד וחאלד אלמח'אמרה, בני דודים בני 21 מהעיירה יטא שבדרום הר חברון.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

סטודנטים ירדנים מאוניברסיטת מואתה בעיר כרכ שבדרום ירדן, זיהו הבוקר את אחד מהם, חאלד אלמח'אמרה, כחברם ללימודים. לדבריהם, אלמח׳אמרה לומד בפקולטה להנדסה של האוניברסיטה, במחלקה הנדסת חשמל - ואף נחשב לסטודנט מצטיין.

חאלד אלמח'אמרה באל אקצה
חאלד אלמח'אמרה באל אקצה | צילום:

מפרטי חקירת האירוע עולה כי השניים הגיעו ממשפחה שמזוהה עם תנועת פת"ח, וקרובי משפחה שלהם ביצעו בעבר פיגועי טרור. אחד מקרובי משפחתם היה שותף לרצח של בני משפחת דיקשטיין בהר חברון לפני מספר שנים.

מדיווחים שונים ברמאללה ובקטאר עולה כי השניים ככל הנראה היו פעילי חמאס, אולם אין לכך כל אישור רשמי בשלב זה. בהודעה שפורסמה בכלי התקשורת המקומיים שם נכתב כי ״תנועת חמאס הודיעה כי שני המחבלים הם פעילים שלה״.

המחבל הנוסף, מוחמד אלמח'אמרה
המחבל הנוסף, מוחמד אלמח'אמרה | צילום:

בהודעה המיוחסת לחמאס בגדה המערבית נאמר: "אנו מברכים על הפיגוע הכפול שביצעו ח'אלד מח'אמרה ומוחמד מח'אמרה. שניהם פעילי חמאס מיטא שליד חברון ובניהם של אחים מהתנועה הכלואים בישראל".

כוחות צה"ל פשטו על ביתו של אחד המחבלים

שעות ספורות לאחר הפיגוע הרצחני בתל אביב, פשטו כוחות צה"ל על ביתו של אחד המחבלים בעיירה יטא בדרום הר חברון. הכוחות ביצעו סריקות וחקרו את בני משפחתו של מח'אמרה. הכוחות כיתרו את העיירה ומנעו את הכניסות והיציאות למעט מקרים הומניטריים.

במהלך הלילה עצרו הכוחות, ביניהם דובדבן, גולני וכוחות הנדסה בחטמ"ר יהודה, 7 מבוקשים באזור יהודה ושומרון, החשודים במעורבות בפעילות טרור עממי ובהפרות סדר אלימות. המעצרים בוצעו בביתא אל פוקא ובעוורתא, דרומית לשכם, בעוורתא, בבית סוריק, דרום-מערבית לרמאללה, בעיזרייה, צפון-מזרחית לבית לחם ובבית לחם. כל העצורים הועברו לחקירת כוחות הביטחון.