מנסים לחזור לשגרה בשרונה (צילום: חדשות 2)
מתחם שרונה, הבוקר | צילום: חדשות 2

במתחם שרונה - אחד ממוקדי הבילוי והקניות המרכזיים בתל אביב - מנסים הבוקר (חמישי) להתאושש מהפיגוע הקשה אמש, בו נרצחו ארבעה בני אדם ונפצעו שבעה, ולחזור לשגרה. המשטרה העלתה כוננות והגבירה את הנוכחות בתל אביב וברמת גן, כשגם האבטחה במוסדות חינוך ומקומות ציבוריים תוגברה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק  

"בשלב הראשוני יהיו חששות ולאנשים לוקח קצת זמן לחזור לשגרה, אבל אני מאמינה בעם ישראל ובלקוחות שלנו", סיפרה לחדשות 2 מרב, בעלת עסק במתחם שרונה. "אני לא חששתי להגיע הבוקר לעבודה, אנחנו בקשר צמוד עם אנשי הביטחון פה. המתחם עצמו הוא סגור ומסוגר מבחינה ביטחונית".

מרב אף קראה למי שהיו ב"ארקפה" או ב"מקס ברנר" והותירו את חפציהם כשברחו מירי המחבלים לבוא ולקחת אותם בחזרה: "יש בהם חיים שלמים של אנשים אני מניחה".

במשטרת ישראל הוחלט בעקבות הפיגוע לתגבר כוחות ולהגביר נוכחות במקומות הומי אדם. גם בעיריית תל אביב הודיעו כי בשעות הבוקר יתוגברו סיורי האבטחה במוסדות החינוך ובמתקני העירייה. דגש מיוחד יינתן לסיורים בסמוך לגני ילדים ולמוסדות חינוך וכן למקומות הומי אדם.

גם בעיריית רמת גן החליטו על תגבור האבטחה. החל משעות הבוקר המוקדמות ולאורך כל היום מתוגברים באופן משמעותי סיורי השיטור העירוני ומשטרת ישראל בסמוך למוסדות החינוך, אתרי הבניה בעיר, אזור מתחם הבורסה ובאזורים ומתחמים הומי אדם. העירייה קראה לציבור לדווח למשטרת ישראל על כל אדם חשוד ולנהוג בעירנות מוגברת.

מפקד מחוז תל אביב במשטרה ניצב משה (צ'יקו) אדרי הבהיר אמש כי בידי המשטרה לא הייתה התרעה מוקדמת על פיגוע בתל אביב ואמר: "מבחינתנו אפשר לחזור לשגרה". השר לביטחון הפנים גלעד ארדן קיים הלילה הערכת מצב עם מפכ"ל המשטרה וקצינים בכירים בארגון.

זירת הפיגוע בתל אביב, אתמול (צילום: פלאש 90)
זירת הפיגוע, אמש | צילום: פלאש 90

ראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי הגיע אמש לזירה ומסר את תנחומיו למשפחות. "אני מבקש מהציבור לשמור על רגיעה", אמר חולדאי. "נמשיך לחיות בעיר הזו, ליצור, לבנות ולבלות בעיר הזו, כל טרור לא יכניע אותנו ואני מציע לשאוף לשלום. אנו נמצאים במרכזו של האירוע והחקירה נמשכת. אני מבקש להישמע להוראות ולחזור לחיים כרגיל".

שלושה מהפצועים שמאושפזים עדיין בבית החולים איכילוב בתל אביב נמצאים במצב בינוני, ואחד מהם מונשם, כך נמסר מבית החולים. לאף אחד מהם לא נשקפת סכנה. שתי נשים שנפצעו קל נותרו בבית החולים לצורך השגחה בלבד משום היותן בהיריון.