לאחר ההחלטה של ראש הממשלה בנימין נתניהו להחזיר את גופתו של המחבל שדרס שלושה חיילי צה"ל, שעות בלבד לאחר הפיגוע, הבוקר (רביעי) מביע אביו של אחד הפצועים, מאיר מזרחי, זעם על ההחלטה. "צריך להעניש אותם ולשים לעשות סוף לזה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"נתניהו הבטיח שבכל פיגוע לא מחזירים את הגופות והנה שר הביטחון עשה הפוך ממה שראש הממשלה הבטיח ואני ממש מתרגז מזה", אמר מזרחי לחדשות 2 Online. "אחד אומר משהו והשני אומר ועושה משהו הפוך. אני בחרתי בנתניהו ואני מאוכזב ממנו מאוד. זה לא ייתכן".

שר החינוך נפתלי בנט (הבית היהודי) מתח הבוקר ביקורת על המהלך בישיבת הממשלה. "שחרור גופות מחבלים למשפחות הרוצחים הוא שגיאה חמורה שמעודדת את הפיגוע הבא", אמר. "כמו שאנחנו מתאמצים והורסים את בתי המחבלים, אנחנו צריכים למנוע את פולחן הקברים שלהם ואין שום סיבה לתת מתנה למשפחות של רוצחים. זו עמדתי העקבית מאז ומתמיד ונמשיך להילחם עליה".

בניגוד לפעמים האחרונות שבהן תקף ליברמן את נתניהו ונתקל מיד בתגובה חריפה, היום נרשמת שתיקה בשורות הליכוד. השרים הבכירים במפלגה מסרבים להגיב בנושא. אחד השרים הסכים לומר רק: "גם אני לא אוהב את ההחלטה, אשמיע את דעתי בפורום המתאים".

נתניהו ויעלון
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90חבר הכנסת היחיד בליכוד שהשמיע את קולו הבוקר הוא אורן חזן. "אדוני ראש הממשלה, נמאס מסיסמאות", כתב בעמוד הטוויטר. "החלטת שלא מחזירים גופות ובפועל צוחקים עלינו".

ליברמן: "נתניהו מעודד פיגועים - עליו להתפטר"

שעות לאחר שינוי ההנחיה של נתניהו, קרא לו ליברמן להתפטר מתפקידו. "אם לא בשל כל שאר הסיבות שבגינן צריך נתניהו להתפטר מראשות הממשלה, הרי שרק התנהלותו השערורייתית בעניין החזרת גופות המחבלים מחייבת זאת באופן מיידי", אמר."

איך להתמודד עם הלחצים
זירת הפיגוע, אתמול | צילום: עובר אורח

"בזמן שחייל צה"ל נלחם על חייו בבית החולים לאחר פיגוע הדריסה - גופת המחבל שביצע את הפיגוע כבר הוחזרה למשפחתו והתקבלה בקריאות עידוד ושמחה על הפיגוע", הוסיף ליברמן. "התנהלותו של נתניהו לא רק מבזה את הציבור אלא פוגעת קשות בהרתעה כלפי המחבלים בפוטנציה ומעודדת פיגועים".