מצלמות האבטחה הפרוסות ברחבי מתחם שרונה תיעדו את השתלשלות הפיגוע הרצחני אמש (רביעי) בתל אביב - מהרגע בו נכנסו המחבלים למסעדה, התיישבו והזמינו אוכל, דרך הפתיחה באש חסרת הבחנה ועד ההשתלטות עליהם. כך נראו רגעי האימה במתחם הבילויים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בשעה 21:04 תיעדו המצלמות את שני המחבלים כשהם לבושים בחליפות ואוחזים במזוודות מחוץ למסעדת מקס ברנר. השניים תועדו כשהם נכנסים למסעדה ומתיישבים. על פי עדויות העובדים במקום, השניים הזמינו אוכל ואף הספיקו לקבל את הזמנתם לשולחן בטרם פתחו בירי.

זירת הפיגוע
סניף מקס ברנר לאחר האירוע | צילום:

זמן קצר לאחר מכן, בשעה 21:27, לכדו עדשות המצלמה את רגעי הירי המזעזע, כששני המחבלים קמים ממקומם ופותחים באש לעבר הסועדים. בסרטון נראים המבלים נסים בבהלה מהמקום כשחלקם נפגעים מהירי. שני המחבלים יורים עד שלאחד מהם יש מעצור בנשק, אז הוא משליך את הרובה והשניים נמלטים מהמקום.

שני המחבלים התפצלו ובשעה 21:40 התקבלו דיווחי המשטרה כי אחד המחבלים נורה ונפצע בתום קרב יריות עם מאבטחי "קול ישראל" ברחוב הארבעה. לאחר מכן הוא פונה לבית החולים. המחבל השני נלכד אף הוא ברחוב סמוך ונלקח לחקירה.

צה"ל פשט על בית המחבל, היתרי כניסה לרגל הרמדאן הוקפאו

 ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע בלילה לזירת הפיגוע יחד עם שר הביטחון אביגדור ליברמן והשר לביטחון פנים גלעד ארדן, שם קיבלו השלושה סקירה בשטח והסבר ממפקד מחוז תל אביב ניצב משה אדרי.

"היה פה אירוע מאוד קשה של רצח בדם קר של מחבלים נפשעים. אני רוצה לשלוח קודם כל תנחומים למשפחות שעולמן חרב ברגע זה וכמובן גם איחולי החלמה לפצועים", אמר נתניהו. הוא שיבח את הגבורה של האזרח שבפעולתו כנראה הציל חיי אדם, וגם של המאבטח והשוטר שניטרלו את המחבלים: "הם פעלו במהירות ובמיומנות".

נתניהו ליברמן וארדן בזירה
נתניהו ליברמן וארדן בזירה | צילום: חדשות 2בתגובה לפיגוע פשטו במהלך הלילה כוחות צה"ל על ביתו בכפר יטא בדרום הר חברון של מוחמד מוסא מחאמרה, אחד משני המחבלים. הכוחות ביצעו סריקות וחקרו את בני משפחתו של מחאמרה. הכוחות כיתרו את הכפר ומנעו את הכניסות והיציאות למעט מקרים הומניטריים.

במקביל, בהתאם להערכת מצב הביטחונית שהתקיימה הלילה בראשות ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון אביגדור ליברמן והרמטכ"ל גדי איזנקוט, הנחה מתאם פעולות הממשלה בשטחים האלוף יואב פולי מרדכי על הקפאת 204 היתרי כניסה לישראל של בני המשפחות של שני המפגעים.

בנוסף, הוקפאו כל היתרי הכניסה לישראל לרגל חג הרמאדן - כ-83 אלף היתרים - בדגש על ביקורי משפחה של פלסטינים מאיו"ש, וכן ההקלות שניתנו לתושבי עזה לרגל חודש הראמדן, בדגש על התפילות בהר הבית.