המחבלים מגיעים למסעדה וסורקים את השטח, דקות לפני שהחלו במסע הירי:  בתיעוד חדש ומצמרר ממצלמות האבטחה של מסעדת "מקס ברנר" נראות הדקות שלפני הפיגוע במתחם שרונה. בסרטון נראים שני המחבלים לבושים בחליפות ועניבות נכנסים למסעדה עם מזוודות בידיהם, תוך שהם סורקים את השטח.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

השניים נראים עומדים בפתח המסעדה כשהם אוחזים במזוודות, משקיפים על חלקה הפתוח בה יושבים סועדים - וגם על חלקה הפנימי, שגם בו ישבו באותה השעה מבלים רבים, ככל הנראה על מנת לתכנן היכן יבצעו את הירי ומאיזה מקום יוכלו להימלט ביתר קלות לאחר המעשה.

שני המחבלים בחליפות תועדו מהלכים במסעדה 20 דקות לפני שפתחו בירי בקור רוח מצמרר, מבלי לעורר חשד כלשהו בכוונותיהם - זאת בזמן שהנשק בו השתמשו מוסתר מתחת לבגדיהם או מצוי במזוודות שנשאו עמם.

תיעוד פיגוע הירי במתחם שרונה (צילום: חדשות 2)
המחבלים בזמן הירי | צילום: חדשות 2

בדקות שלאחר מכן, נכנסו השניים למקום כסועדים מן המניין לכאורה, הזמינו דבר מה מאחד המלצרים במקום - וכעבור זמן קצר, החלו לירות לכל עבר ורצחו ארבעה בני אדם.

יוסף ג׳בארין, שעובד כברמן במסעדה, סיפר כי שני המחבלים ישבו בה ואף הזמינו אוכל לפני שפתחו באש. "אלה היו שני בחורים שהיו לבושים בחליפות וישבו אצלנו והזמינו לאכול. הם ישבו וחיכו. כמה דקות אחרי שקיבלו את ההזמנה, שמענו את הירי. התחילו צעקות וכולם ברחו אחורה אל המטבח. אחרי כמה דקות יצאתי וראיתי פצועים ואת כולם על הרצפה".

רגעי האימה: "ברחנו למטבח והסתתרנו"

זירת הפיגוע (צילום: רויטרס)
כוחות בזירת הפיגוע, אמש | צילום: רויטרס

"היינו ב'מקס ברנר' וראינו את המחבל שביצע ירי לעבר האנשים עד שנגמרו לו הכדורים", סיפר ראם שרמן, עד ראייה נוסף. "הוא זרק את הנשק מתחת לכסא שהיה במקום. ניסיתי להעניק עזרה לפצועים שראיתי וכשהגיעו כוחות מד"א עזבתי".

נשקו של אחד המחבלים מוטל על הקרקע (צילום: חדשות 2)
נשקו של אחד המחבלים מוטל על הקרקע | צילום: חדשות 2

סלמה, מבלה במסעדה שלא נפגעה מהירי, תיארה את הפאניקה של האזרחים וסיפרה איך המחבל עמד מולה: "לא ידענו מה לעשות, כל האנשים צעקו וברחנו משם. ראיתי אותו הוא עמד ממש מולי, הוא היה לבוש שחור, רזה ועם רובה. הוא ירה יריות חזקות ואנשים ברחו. נמלטנו מהמסעדה ונכנסנו למרקט, אבל גם משם אנשים ברחו, אז בינתיים אנחנו הסתתרנו בתוך מסעדה".