הפיגוע באוטובוס בארמון הנציב
לפני הפיגוע - מסע הסתה של חמאס | צילום:

ההסתה שקדמה לפיגוע: בבתי החולים עדיין מאושפזים 13 פצועים שנפגעו אתמול (שני) בפיצוץ באוטובוס בירושלים. סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס בירך על מתקפת הטרור לה קדמה מערכת הסתה ממוקדת של הארגון שהתנהלה ברשתות החברתיות וכללה ססמאות ממוקדות, קליפים וגיוס של "כוכבי עבר".

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

מאז חודש פברואר הופצו ברשתות של חמאס מסרים ממוקדים ומושחזים שמעודדים פיגוע באוטובוס בירושלים, בדיוק כמו זה שהתרחש אתמול. ההסתה כללה בין היתר גם קליפ של להקת "אל ועד" שכותרותו "גג האוטובוס מתעופף".

הסיסמה: "כשגג האטובוס מתעופף"
הסיסמה: "כשגג האטובוס מתעופף" | צילום:

הלהקה הפופולרית שאחראית גם לשיר "תקוף, תעשה פיגועים", הוציאה את הקליפ החדש שכותרתו היא רמיזה לאמירה פופולרית שחמאס ניסה להפיץ ברבים: "כשאתה רואה גג של אוטובוס מתעופף - דע שזה פיגוע של חמאס".

הקליפ של הלהקה הפך לתופעה וויראלית ברשתות של ארגון הטרור שם צפו בו מעל למאה אלף איש. בעקבות הפיגוע אתמול, חמאס שב והעלה את הקליפ והציג אותו כמקור ההשראה למתקפת הטרור.

הסתה ברשתות החברתיות מחמאס
צילום:
תמונתו של ה"מהנדס" בכרזת חמאס
גם יחיא עייש גויס להסתה | צילום:

מאז הפיגוע הקשה אתמול הוסיפו אנשי ארגון הטרור תג הקבצה (האשטאג) לפרסומים ברשתות - #גג_האוטובוס_המתעופף. תחת תיוג זה בירך סגן ראש הלשכה המדינית של הארגון מוסא אבו-מרזוק את מבצעי הפיגוע. "מתנה שאין יפה ממנה לאסירינו הגיבורים", כתב.

מלבד הקריאה הממוקדת לפגוע באוטובוסים, בארגון העלו בימים האחרונים אזכורים רבים למחבל יחיא עייש. "המהנדס הראשון", נכתב על עייש, ובפרסומים הוצגו מתקפות הטרור שתכנן בשנות ה-90.