תקיפה בעזה (צילום: רויטרס)
"לא נהיה בני ערובה לירי". ארכיון | צילום: רויטרס

מספר שעות לאחר שרקטה התפוצצה בשטח פתוח סמוך לאשקלון, תקפו הלילה (ראשון) מטוסי חיל האוויר של צה"ל מספר יעדים בצפון רצועת עזה. כמו כן הורה שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, על סגירת מעבר ארז ומעבר כרם שלום. במקביל, נפרסה סוללת כיפת ברזל באזור רחובות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מדובר צה"ל נמסר כי המעברים נסגרו למעט למקרים הומאניטאריים וכי ההחלטה על פתיחתם תתקבל על פי הערכת מצב ועל פי שיקולים ביטחוניים. "צה"ל רואה בארגון הטרור חמאס הכתובת ועליו מוטלת האחריות", נמסר.

בפעם השנייה בשלושה ימים נורתה אמש רקטה מרצועת עזה לעבר ישראל והתפוצצה בשטח פתוח סמוך לאשקלון, ללא נזק או נפגעים. אזעקות נשמעו ביישובים בית שיקמה, בת הדר, גיאה, מבקיעים, תלמי יפה ואיזור התעשייה באשקלון. הארגון הסלפי העזתי שלקח אחריות על הירי מוקדם יותר השבוע, הודיע כי הוא העומד גם מאחורי הירי אמש.

היום, החל מהשעה 13:00 ועד שעות הערב, ייערך תרגיל צה"לי במרחב עוטף עזה ובפאתי העיר שדרות. במהלך התרגיל תורגש תנועה ערה של כלי רכב, רכבי קרב משוריינים וכוחות צבאים באזור. בדובר צה"ל מדגישים כי התרגיל תוכנן מראש כחלק מגרף האימונים לשנת 2015 ונועד לשמירה על כשירות וכוננות הכוחות.

"לא נהיה בני ערובה"

ביום רביעי האחרון נשמעו אזעקות באשקלון, בנתיבות ובעוטף עזה בעקבות שיגור שתי רקטות שהתפוצצו בשטחים פתוחים במועצה האזורית שדות נגב ולא גרמו לנפגעים או לנזק. שעות ספורות לאחר מכן תקפו מטוסי חיל האוויר שלוש תשתיות טרור ברחבי הרצועה.

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, יאיר פרג'ון, אמר בתגובה לירי מעזה כי "לא נסכים להיות בני ערובה של שום גורם מעבר לגדר. אני סומך על צה"ל שיידע לאתר את הטרוריסטים ומצפה מהדרג המדיני להחזיר את השקט למרחב".