פגר החתול שנמצא
פגר החתול שנמצא | צילום:

לוחמים שמשרתים בגדוד שקד של חטיבת גבעתי הזדעזעו לגלות הבוקר (שישי) פגר של חתול בארון של מוצרי מזון בחדר האוכל בבסיס בדרום. לאחר שדיווחו על כך, הוא נזרק בחולות. החיילים טוענים לתנאי תברואה בעייתים במקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אחד החיילים בבסיס האימונים הר קרן בדרום היה בתורנות מטבח וכשנכנס לחדר בו מאופסנים קטניות, תבלינים ומוצרי מזון נוספים, הוא הבחין בחתול המת. לא ברור איך הגיע למקום וכיצד מת. דברי חיילים בגדוד, לפני כשבועיים לערך נמצאו שני עכברים במקרר החלבי.

"היו לחתול תולעים בכל הראש, ולחשוב שזה היה ליד מוצרים שמהם מכינים אוכל", סיפר אחד החיילים, שבן משפחתו דיווח על המקרה לעמוד הפייסבוק 'חיילים מצייצים'. "אלה לא תנאי התברואה שחיילים צריכים לקבל. גם בעבר היו מקרים של ג'וקים ועכברים אבל זה כבר יותר מדי".

"מפחיד לאכול כאן" | צילום:

חייל אחר הוסיף: "אני כבר מפחד לאכול שם ואוכל רק שימורים, כי אני לא יודע מה עבר על האוכל".

"הלוואי שהיו רק חתולים מתים ועכברים", סיפר חייל שלישי לחדשות 2 Online. "אין דבר כזה חייל שלא אכל זבוב בבסיס. המקום שורץ זבובים ובביקורות רק יודעים להגיד 'נטפל בזה', 'זה בתהליך' אבל יותר משנה עברה והמצב לא משתנה".

באחריות גורמי תברואה בצה"ל לפקח על הנעשה במטבחים צבאיים ובצבא נערכות מעת לעת ביקורות בנושא, אך עדיין יש לא מעט מקרי של עכברים, ג'וקים ושאר מזיקים שמגיעים לסביבת מזון צבאי, מה שעלול לגרום למחלות.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "מחנה הר קרן נמצא בעיצומו של תהליך שדרוג תשתיות בדגש על המטבח. מיד עם היוודע המקרה נוקה המשרד, חוטא וטופל. מדובר באירוע חריג ומפקדת הבסיס תעשה הכל על מנת למנוע הישנותו בעתיד".

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.tv

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של מתן חצרוני