רותק בגלל הזקן - למרות אישור הרב (צילום: רויטרס, חדשות)
אילוסטרציה | צילום: רויטרס, חדשות

חייל בודד נשפט ונשלח ל-11 ימים למחבוש לאחר שאכל כריך לא כשר המכיל בשר חזיר במהלך פעילות של היחידה שלו - כך פרסמה לראשונה כתבת קול ישראל כרמלה מנשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

החייל המדובר הוא עולה חדש מארצות הברית שמתגורר אצל סבתו בקיבוץ. הסבתא היא שסיפקה לו את הכריכים, אותם גם הציע לכמה מחבריו במהלך פעילות של היחידה שבה הוא משרת.

לאחר שהדבר נודע למפקד הגדוד שלו, הוא נקרא לשיחה ונשפט, וזאת למרות שהסביר למפקדיו שאינו בקי בפקודות הצבא בדבר מזון כשר. בעקבות פנייה לדובר צה"ל הוחלט להקל בעונשו של החייל ולהסתפק בריתוקו לבסיס.

בעקבות פרסום הידיעה שלח חבר הכנסת יואל רזבוזוב (יש עתיד) מכתב לשר הביטחון יעלון ובו הוא מותח ביקורת על העונש שספג החייל. "החייל לא אכל את הסנדוויץ' בשטח חדר האוכל אלא כשהיה לבדו", כתב רזבוזוב. "לא ברורה לי הגסות וחוסר המחשבה של מפקדיו ששלחו למחבוש, גם אם בינתיים כבר הומתק עונשו. לדעתי לא הייתה במקרה זה כל התייחסות לעובדה שמדובר בחייל בודד שבא למדינת ישראל עם מטען תרבותי אחר. ההשלכות שבהענשת חייל בודד, חדור מוטיבציה להגן על ישראל, הן עצומות והרסניות".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "החייל המדובר פעל בניגוד לפקודות בכך שאכל אוכל לא כשר בשטחי האימון בניגוד לפקודות הצבא. מעשיו של החייל אינם עולים בקנה אחד עם המצופה מחניך בקורס מפקדים ועל כן נשפט בחומרה על מעשיו ונידון לימי מחבוש. לאחר בחינה מחודשת, הומר עונשו לימי ריתוק בבסיס".

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv