חג'בי הגיע לבקר את החיילת בביתה, אביה הזהיר אותו: יממה לאחר חשיפת תמליל העימות בין המג"ד מגבעתי לירן חג'בי לבין מאי פטאל, החיילת ששירתה תחת פיקודו והתלוננה שהטריד אותה מינית, התברר אתמול (חמישי) כי חג'בי הגיע לבקר את פאטל ביישוב בו היא מתגוררת - ולאחר מכן קיבל שיחת אזהרה מאביה שהורה לו לא להתקרב אליה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לטענת משפחתה של פאטל, חג'בי הופיע יום אחד בשער היישוב בו היא מתגוררת וגורש מהמקום בידי אביה וקב"ט היישוב. מיד לאחר מכן טלפן אביה של פאטל, אייל, לחג'בי - והזהיר אותו: "חג'בי? זה אייל, אבא של מאי", פנה אליו האב. "תשמע, מאי לא חוזרת לבסיס יותר. היא עוברת ולא תהיה חיילת שלך יותר, ואני מבקש שלא תתקשר אליה, לא תשלח לה הודעות ואל תחכה לה בכניסה למושב".

חג'בי השיב לו: "קפצתי לבקר אותה, לא...", ואביה של פאטל השיב מיד: "ככה לא מבקרים, אל תבוא לבקר". חג'בי נאלץ להסכים ואמר: "אוקיי, בסדר גמור". ואביה של פאטל המשיך: "היא לא חוזרת ליחידה, אל תשלח לה הודעות ואל תתקשר אליה".

חג'בי, באמצעות פרקליטו הסניגור הצבאי הראשי אשר הלפרין, לא מכחיש שהייתה פגישה סוערת עם האב אבל טוען שמדובר היה בביקור בית של המג"ד חג'בי בביתה של המתלוננת שנעדרה מהיחידה מספר ימים - כמצופה ממנו בתור מפקדה וכמתחייב מפקודות הצבא. הטענות, כאילו מדובר בניסיון להטריד, מקוממות.

תמליל העימות בין פאטל לחג'בי: "חיבקת אותי בכוח מאחורי הדלת הסגורה"

שלשום (רביעי) נחשף לראשונה העימות שהתקיים בין המתלוננת מאי פאטל לקצין הבכיר בחדר החקירות וכן קטעים מעדותה. "זה לגמרי היה חד צדדי, אמרתי לו שיתרחק", סיפרה פאטל בעדותה במצ"ח. "הוא היה מכניס אותי בצורה מתוחכמת למשרד, סגר את הדלת בחוזקה. כשאמרתי לו שאני לא רוצה הוא הרגיש שאני לא רוצה, הוא שמע את זה. אף פעם לא התחבקתי איתו להנאתי, ממש לא. הוא ממש הטריד ובכוח נתן לי נשיקה בניגוד לרצוני".

_OBJ

במהלך העימות שהתנהל בין השניים, שאל חג'בי את פאטל מדוע התלוננה נגדו. פאטל מצדה טענה כי נגע וחיבק אותה בכוח:

חג'בי: מה עשיתי? מה עשיתי?

פאטל: חיבקת אותי.

חג'בי: בכוח?

פאטל: בכוח.

חג'בי: קר, אני פשוט המום ממך, אני לא מבין למה את עושה את זה.

חוקרת: אז איך חיבקת אותה?

חג'בי: אני לא זוכר את המקרה הספציפי. אני, כמו שאמרתי לכם ואני אומר גם לך, התחבקנו הרבה פעמים לאורך כל התפקיד, הסתמסנו הרבה פעמים. מה שאני עשיתי, הטעות שאני עשיתי, אני הודיתי בה מראש, וגם הם יודעים, ולמי שצריך אני אמרתי את זה.

פאטל: יש להתחבק ויש להתחבק, אני אומרת לך תלך אחורה.

חג'בי: מתי אמרת לי: "תלך אחורה?"

פאטל: אמרתי לך לא להתקרב אליי... וחיבקת אותי בכוח.

חג'בי: בחיים לא חיבקתי אותך בכוח, אני לא מבין למה את אומרת את זה.

פאטל: ושלא נדבר על זה שהשפתיים שלנו נפגשו, כי אתה הפגשת אותן.

חג'בי: בחיים זה לא היה, בחיים זה לא היה.

_OBJ

בהמשך נשאל מפקד גדוד צבר לשעבר על חילופי המסרונים בינו לבין פאטל. חג'בי מצדו טען כי הודה בכל מה שעשה ודיווח על כך:

פאטל: אני ישבתי מאחורי הנהג ושמת לי יד על הרגל.

חג'בי: בחיים לא עשיתי את זה, בחיים לא עשיתי את זה.

פאטל: אני פשוט אומרת לך, למה אתה לא אומר פשוט שעשית את זה וזהו?

חג'בי: אני, כל מה שעשיתי אני אומר, אני לא מפחד כבר. את לא מבינה? לי זה כבר לא משנה, את חייבת להבין את זה, אס-אם-אסים, התכתבויות - כן. נגיעה - לא נגיעה.

פאטל: סבבה, אם זה לא משנה אז תגיד את האמת.

חג'בי: זה לא משנה, אמרתי שחיבקתי, אמרתי שהיו חיבוקים.

פאטל: תשלם על מה שעשית, תביא את הדין.

חג'בי: אני אשלם, אין בעיה, אני יודע שאת רוצה את זה וזה בסדר, זה יקרה גם בלעדייך כי אני באתי והודיתי בכל.

פאטל: עשית דברים בכוח, חיבקת אותי בכוח עם דלת סגורה בלשכה.

חג'בי: את חוזרת סתם על אותם דברים. בחיים זה לא היה בכוח, לעולם לא הייתה נשיקה, גם הפירוט שלך הוא לא הגיוני, חבל שאת עושה את זה... אמרתי למ"פ שלי מה עשיתי, אמרתי למח"ט.

בנוסף, התעמתו חג'בי והמתלוננת על מצבו המשפחתי של הקצין. לדבריה של פאטל, חג'בי שיקר לה ולא סיפר לה כי הוא נשוי.

פאטל: אמרת לי שאתה גרוש, בשביל שאני אחשוב שזה תקין להיות איתך, שיש לך דירה ושאני יכולה לבוא, ועד שלא ניפגש מחוץ לחומות הצבא אנחנו לא נדע לעולם איך זה יהיה.

חג'בי: איזה תקין? נפגשנו פעם ביחד?

פאטל: בחיים לא נפגשנו כי אני לא רציתי להיפגש איתך מחוץ לצבא!

בדיקת הפוליגרף: תוצאות לא חד-משמעיות

מלבד העדות שמסרה והעימות שניהלה מול חג'בי, מאי פאטל התבקשה והסכימה להיבדק בפוליגרף. פרקליטתה טענה כי נמצאה דוברת אמת. פרקליטיו של חגבי אמר מנגד כי התוצאות אינן כה מובהקות.

במהלך בדיקת הפוליגרף נשאלה פאטל האם שיקרה בהצהרתה כי חג'בי אחז בידיו בחוזקה בראשה ונישק אותה לשפתיה. בנוסף נשאלה פאטל האם שיקרה בנוגע לפרט כלשהו בהצרתה.

ממצאי הבדיקה הראו שפאטל ענתה אמת על השאלה הראשונה ובנוגע לשאלה השנייה לא ניתן להגיע למסקנה ברורה. על פי הערכת הבודקים, לא ניתן לקבוע האם היא ענתה אמת על השאלה השנייה, ככל הנראה משום שהתקשתה לשחזר היכן בדיוק אחז בה חג'בי.