קצין, צבא, אילוסטרציה, חייל
הרמטכ"ל הדיח את הקצין הבכיר | צילום: פלאש 90 טל מנור, חדשות

קצין צה"ל בדרגת סגן אלוף שהיה אמור להיות מקודם ולקבל דרגות אלוף משנה הודח מתפקידו וקידומו בוטל בשל שורת עבירות ביטחון מידע שביצע במשך תקופה ארוכה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך הבדיקה הביטחונית שנערכה בפרשה התגלו ממצאים חמורים הנוגעים לעבירות שביצע ובשל כך החליט הרמטכ"ל רב-אלוף גדי איזנקוט על הדחתו מתפקידו וביטול קידומו.

הפרשה מתפרסמת על רקע כתב אישום חמור הכולל סעיפים של ריגול וגילוי ידיעות שהוגש בתחילת השבוע נגד החייל יעקב אלעד סלע (25), מש"ק מודיעין בחטיבה המרחבית עציון, שהודה בחקירתו כי הוציא מרשות צה"ל מסמכים מסווגים ורגישים והציגם בפני גורמי ימין קיצוני בהתנחלויות, כל זאת על רקע אידיאולוגי.

פעילי הימין ידעו על מהלכי כוחות הביטחון מראש

בפברואר 2015 הותקף פלסטיני שעיבד את אדמתו המתגורר בג'בעה - כפר סמוך לבת עין. בשעות הלילה המאוחרות של אותו יום בוצע פיגוע שבמהלכו הוצת מסגד ורוססו סיסמאות באותו כפר. על פי שירות הביטחון הכללי, בעקבות אירועים חמורים אלה, פעלו כוחות משטרה וצבא בישוב בת עין.

במהלך פעילות המעצרים תקפו פעילי הימין הקיצוני את כוחות הביטחון. האירוע הגיע לשיאו כשחיילים הותקפו פיזית על ידי הפעילים ואף נאלצו, מחשש לביטחונם, לבצע ירי באוויר. יצוין כי רק חלק מהמעורבים זוהו ונמצאים בחקירה.

במהלך ביצוע מעצרים אלו כנגד החשודים בתקיפת הפלסטיני, עלה חשד כי הפעילים היו מודעים מראש לכוונת הכניסה של כוחות הביטחון לביצוע המעצרים. בעקבות זאת, נעצר סלע בפעילות משותפת של שירות הביטחון הכללי, משטרת ישראל והמשטרה הצבאית החוקרת.