ההמראה האנכית הגיעה גם לפריז: מטוס ה"דרימליינר" של חברת בואינג הדהים בסוף השבוע את העולם, כאשר המריא בזווית אנכית כמעט לגמרי. הסלון האווירי בפריז, שנערך בימים אלה, זכה לתצוגת תכלית נוספת של כלי הטיס החדש. בכיר בחברה העניק ריאיון לחדשות 2 Online וסיפר על ההתרגשות בעולם התעופה: "זה אחד המטוסים היפים ביותר והיעילים ביותר אי פעם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

רנדי טינסת', סגן נשיא לשיווק בקבוצת התעופה האזרחית של בואינג, הסביר כי ההמראה האנכית היא "קצת אשליה אופטית, אבל היא מדגימה את היכולות המרשימות של כלי הטיס". טינסת' הוסיף כי הדגם החדיש ביותר - 787-9 - מאפשר לחברות התעופה להצליח במסחר בשווקים שלא היו רווחיים קודם לכן.

"יש למטוס יכולות מדהימות, זהו אחד מכלי הטיס הטובים ביותר בשוק בכל הקשור לרושם שהוא מעורר אצל לקוחות, הוא באמת שינה את כללי המשחק בתעופה", ציין סגן הנשיא. "הוא מאפשר לחברות הטיסה להעניק שירות ללא פגמים וגם לחסוך בדלק".

"השוק גדל - אנו רואים זינוק בביקוש ובמכירות למטוסים מסוג זה", הוסיף הבכיר בקבוצת התעופה האזרחית. עד כה נמסרו פחות מ-30 יחידות מהדגם החדש, אחת מהן לחברת "וויטנאם איירליינס" שהדגימה את ביצועי המטוס בסלון האווירי.

המטוסים מדגם דרימליינר גרמו בשנים האחרונות לחובבי התעופה בעולם להתרגש, מעוד ועוד חידושים שטרם נראו. המטוס הראשון יצא לאוויר העולם בשנת 2011 ואילו החדש, זה שיכולותיו גרמו לרבים להחסיר פעימה, צפוי להטיס נוסעים לראשונה באופן מסחרי בעוד שנים ספורות.