אילוסטרציה. למצומים אין קשר לנאמר (צילום: רויטרס, חדשות)
גיבוש הנוהל יקל על ההורים. ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

בצבא באים לקראת ההורים הגאים: לאחר מספר מקרים בהם זוגות חד מיניים וידועים בציבור עם ילדים זומנו באותו הזמן למילואים, החליטו בצה"ל לגבש נוהל חדש שייטיב עם בני הזוג ובעיקר עם הילדים - כדי שלא יישארו לבדם. כעת, ועדות יוכלו לקצר, לדחות ואפילו לבטל את שירות המילואים של אחד מבני הזוג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

באגף כוח אדם בצה"ל גיבשו נוהל מיוחד, במהלכו יופעלו ועדות שידונו במקרים על מנת לתת לאותן אוכלוסיות טיפול ואף לפטור את אחד מן ההורים במידת הצורך.

בצה"ל ציינו כי הוועדת ידונו רק במקרים בהם הילדים של בני הזוג הם בני 18 ומטה, ורשומים בתעודות הזהות של שני בני הזוג או אחד מהם לפחות.

תהיה המדינה ה-26 לאשר? (צילום: רויטרס)
אילוסטרציה | צילום: רויטרס

בצה"ל החליטו לבוא לקראת בני זוג מאותו מין המשרתים במילואים, כל עוד הם נשואים זה לזה או מוכרים כ"ידועים בציבור" על ידי המוסד לביטוח לאומי - כלומר מנהלים משק בית משותף וחיי משפחה גם ללא נישואים.

גם אם חד-הורית לילדים עד גיל 18 תזכה לוועדה שתדון בעניינה, כמו גם רופאים שמקיימים את התנאים שהגדיר קצין רפואה ראשי בנושא. על ההורים להגיש את הבקשה 31 יום לפני תחילת שירות המילואים.

"בסמכות ועדת הפרט לבטל את הזימון, לקצר אותו או להשאירו על פי התאריכים כפי שמופיע בצו המילואים או כפי שסוכם על ידי מפקדו של החייל" נכתב בהודעה. "הוועדה תתייחס בשיקוליה אל היכולת לאפשר רציפות בטיפול בילדים על ידי אחד מבני הזוג בתקופת הזימון לשירות המילואים בלבד".

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של מתן חצרוני