חשש לחיי ישראלי שנעדר באזור חברון: סמוך לשעה 16:17 התקבל דיווח במוקד 100 במחוז ש"י של המשטרה מבחור צעיר שטען שהוא וחברו נתקעו עם הרכב בגלל תקר בגלגל בין קרית ארבע לכפר בית ענון - וכי חברו שיצא לחפש כלי עבודה בכפר לצורך תיקון הרכב, לא שב בחזרה. לא ברור האם אכן תקר בגלגל הוא שגרם לחברו להיכנס לאחד הכפרים באזור, זאת עקב דיווחים סותרים אודות מה שאירע במקום. קיים חשד לפיו תחילתו של האירוע הינו פלילי. שידור ישיר בערוץ 2 ובאתרי חדשות 2 Online

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לטענת הצעיר, הוא המתין מעל חצי שעה - ומשהבחין שחברו לא חוזר, מיהר ליצור קשר עם המשטרה. כוחות גדולים של משטרה וצבא הגיעו לאזור והחלו לסרוק את השטח והם מחפשים אחר הצעיר הנעדר. הסריקות מתמקדות בכפרים בית ענון, בני נעים והכפר סעיר.

מפת חברון
האזור בו מתנהלים החיפושים | צילום: חדשות

מדובר בשני צעירים ישראלים ,בני 22, שמתגוררים בבאר שבע, שבאו היום להתפלל במערת המכפלה. אחד מהם שירת בעבר באזור בצה"ל, והם היו בדרכם חזרה הביתה כשהבחינו לכאורה, שיש להם תקר בגלגל. לגרסה זו של האירועים אין עדיין כל אישור, כיוון שישנם דיווחים שונים על מה שאירע במקום ושהוביל לכניסת הצעיר לכפר.

משאבים רבים הושקעו בחיפושים
חיפושים נרחבים אחר הנעדר | צילום: אלי אנג

הדיווח עדיין מצוי בבדיקה ובצה"ל ובשב"כ מתייחסים אליו ברצינות. בשלב זה עדיין אין כל מידע או ממצא המצביע מה עלה בגורלו של הצעיר, אולם על פי אחד הדיווחים - הוא אינו נמצא בשטח הכפר בית ענון, אליו נכנס. הרמטכ"ל רא"ל גדי איזנקוט ומפקד פיקוד מרכז, אלוף רוני נומה, קיימו הערב הערכת מצב מיוחדת בעקבות המקרה.

"כוחות מתוגברים של הצבא נמצאים בכל כניסה לכל כפר", אמר לחדשות 2 יוחאי דמרי, ראש מועצת הר חברון. "על הצירים הראשיים יש חסימות וגם חיפושים. אני מניח שנקבל הערכת מצב בשעות הקרובות, ואני בתפילה ובתקווה לבשורות טובות וחיוביות".

החיפושים באזור חברון, אפריל 2015
חיילים בסריקות בכפרים הסמוכים, היום | צילום: משה בוטביה, סוכנות תצפית, חדשות

הפלסטינים מדווחים כי כביש 60 נחסם לתנועה בגזרת חברון וכי מתבצעים חיפושים ברכבים. עוד הם טוענים כי צה"ל מונע כניסת תושבים לכפר חלחול עקב הסריקות הנרחבות באזור. במהלך החיפושים, יידו מקומיים אבנים על הכוחות שסורקים בבית ענון, לא היו נפגעים באירוע.

הצמיג שנמצא בצדי הדרך
הצמיג שנמצא בצדי הדרך | צילום: חדשות 2

בהכנת הידיעה השתתפו ניר דבורי, רוני דניאל, משה נוסבאום, אהוד יערי וירון שניידר