בבית החולים שערי צדק בירושלים ממשיך להשתפר מצבו של לוחם משמר הגבול שנפצע קשה בתחילת השבוע בפיגוע בשער שכם. היום (שלישי) הגיע השר לביטחון פנים גלעד ארדן למוסד הרפואי ואמר לו: "אתה גיבור אמיתי. התפללנו לשלומך".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השר קיבל עדכון על מצבו הבריאותי של הלוחם, שיצא מכלל סכנה. "היה פה נס", אמר ארדן והצדיע ללוחם. "אתה גיבור, אנו זקוקים לך". מפקד משמר הגבול, ניצב עמוס יעקב, גולל בפני השר את פרטי האירוע שבו הצליח הלוחם להסתובב אל המחבל ולירות לעברו. "זה אינסטינקט של מקצוען", הוא אמר.

17 שנות מאסר למחבל שדקר לוחם מג
זירת האירוע | צילום:

"דקירה אחת הגיעה כמעט עד לליבו"

ביום הפיגוע, עדכן מנהל מחלקת הטראומה בבית החולים ד"ר עופר מרין את מפקד משמר הגבול על שיפור קל במצבו של הלוחם לאחר שנותח. הוא אמר כי הלוחם "הגיע אלינו לאחר שנדקר מספר פעמים בגופו כשמצבו אנוש. הפציעות העיקריות היו בחזה ובצוואר, ודקירה אחת הגיעה כמעט עד לליבו. הוא נותח באופן מיידי והצלחנו להשתלט על מקורות הדימום. לשמחתנו, אין פגיעות נוספות שהתגלו בהדמיה שעבר והוא הועבר במצב יציב אך קשה ליחידה לטיפול נמרץ".

לאחר מכן שוחח השר ארדן עם מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו והתעדכן ממנו על פרטי הפיגוע. ארדן אמר כי הוא "רואה בחומרה רבה את הפיגוע שמהווה אירוע נוסף ברצף פיגועים שהתרחשו בעת האחרונה בבירת ישראל". השר הנחה את מפכ"ל המשטרה לפעול בכל המישורים כדי להגביר את תחושת הביטחון בירושלים, בעיקר במהלך תקופת חודש הרמדאן.