אילוסטרציה (צילום: דובר צה"ל, חדשות)
למצולמים אין קשר לנאמר | צילום: דובר צה"ל, חדשות

מקרה מזעזע בין כותלי המשטרה הצבאית: חייל שהיה נתון במעצר, עבר התעללות פיזית קשה מצד בלש ביחידה, תוך ידיעת רכז מודיעין. אתמול הוגש נגדם כתב אישום - הבלש הואשם בהתעללות, ורכז המודיעין בהתנהגות מבישה. לשניים, שמיוצגים על ידי הסנגוריה הצבאית, מיוחסת גם עבירה במסמכים צבאיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי האישום, בעת שהיה המתלונן נתון במעצר בבסיס מצ"ח, ולאחר שסירב לשתף פעולה עם גורמי החקירה ונכנס לתא המעצר, משך הבלש את המתלונן אל מחוץ לתא המעצר באמצעות אזיקים שהיו על ידיו, תוך שהוא בועט בגופו ומכה אותו באגרופים.

"הבלש לקח את המתלונן לאזור המצוי מחוץ לתא המעצר, המוקף גדר, ושם הצמיד אותו לגדר והכה אותו בפלג גופו העליון, כאשר כף ידו פתוחה", צוין בכתב האישום, בו צוין כי בגין מעשיו של הבלש נגרם לחייל שבר באצבע ידו.

צה"ל השעה אותם מתפקידם

רכז המודיעין הואשם כי במהלך שלביו הראשונים של האירוע ניסה להפריד בין הבלש לבין המתלונן. עם זאת, כאשר שהו השלושה מחוץ לתא המעצר בסמוך לגדר, חדל מניסיונותיו למנוע מהבלש להכות את המתלונן, התרחק מעט מהשניים וצפה במתרחש ללא שמנע את התקיפה.

"לאחר האירוע המתואר, ערכו הבלש ורכז המודיעין שני דוחות פעולה נפרדים, בהם מסרו פרטים כוזבים באשר לתיאור האירוע המפורט, תוך שהסתירו כי הבלש הכה את המתלונן במכות אגרוף ובבעיטות ברכיים, כי בעט במתלונן וכי משך את המתלונן מהאזיקים שהיו על ידיו", נכתב.

בצה"ל החליטו להשעות את שני החיילים מתפקידם בשל פתיחת החקירה נגדם.

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של מתן חצרוני