זירת הפיגוע בדולב (צילום: מתניה אהרונוביץ, מכון תצפית, פייסבוק)
מסוק הוזעק לזירה | צילום: מתניה אהרונוביץ, מכון תצפית, פייסבוק

אש נורתה אל רכב של קבוצת מטיילים ליד צומת הפרסה, במרחק קצר מההתנחלות דולב שבגזרת רמאללה. כתוצאה מהירי נפגעו כמה מנוסעי המכונית, בהם הנהג, דני גונן (25) מלוד, שנפצע באורח אנוש ומת כעבור זמן קצר בבית החולים תל השומר. מטייל נוסף בשנות ה-20 לחייו נפצע קל עד בינוני. ארגון המזוהה עם חמאס לקח אחריות לפיגוע הירי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

מבדיקה ראשונית עולה כי מכונית בה נהגו דני וחבר נוסף ירדה לרחצה באחד המעיינות באזור. בדרכם חזרה על כביש עפר ניגש אליהם מחבל ששוחח איתם ולפתע שלף נשק, ככל הנראה אקדח, וביצע ירי של לפחות חמישה קליעים. מהירי נפצע גונן אנושות בחזהו ומטייל נוסף נפגע בזרוע.

ארגון המזוהה עם הזורע הצבאית של חמאס קיבל את האחריות לפיגוע הירי. על פי סוכנות הידיעות 'מען' את הפיגוע ביצעה חוליית "מרוואן אל קאווסמה ועאמר אבו עיישה" על שם רוצחי שלושת הנערים בשנה שעברה בגוש עציון. על פי הדיווח חברי החוליה פרסמו כרוז ובו כתבו כי הם אלו שעומדים מאחורי הפיגוע.

בכרוז שפרסם הארגון צוין כי הפיגוע בוצע לאחר תצפית ממושכת על האזור, ותיאר כיצד אחד מפעיליו ארב למכונית בה נסעו גונן וחברו. לאחר שהמחבל וידא כי מדובר בישראלים, ירה לעברם מטווח אפס. כמו כן נכתב כי המחבל שביצע את המתקפה שב לבסיסו בשלום.

 

פינוי הפצוע לתל השומר (צילום: אהוד אמיתון - סוכנות תצפית)
פינוי הפצוע לתל השומר | צילום: אהוד אמיתון - סוכנות תצפית
זירת הירי סמוך לדולב, היום (צילום: אהוד אמיתון - סוכנות תצפית)
זירת הירי סמוך לדולב, היום | צילום: אהוד אמיתון - סוכנות תצפית

סמוך לשעה 16:15 נמסר למד"א על הירי לעבר הקבוצה. חובשים ופרמדיקים של מד"א שהגיעו לזירה העניקו טיפול רפואי לפצועים. הנוסע שנפצע באורח אנוש פונה באמצעות מסוק צבאי לבית החולים תל השומר, שם נאלץ הצוות הרפואי לקבוע את מותו. הצעיר שנפצע קל-בינוני פונה אף הוא לבית החולים תל השומר עם פציעה בידו.

מבצע הפינוי בבנימין (צילום: מיכל גלעדי)
מבצע הפינוי בבנימין | צילום: מיכל גלעדי

חובש מד"א אביעד הרץ שהגיע ראשון לזירה סיפר כי "מחוץ לרכב שכב צעיר כבן 25 מחוסר הכרה ללא נשימה וללא דופק. הוא סבל מפצעי ירי בפלג גופו העליון ובסמוך אליו התהלך צעיר נוסף כבן 25 בהכרה מלאה וסבל מפצע ירי בגפיים".

"חבר שהיה איתם ביצע בפצוע הקשה פעולות החייאה", הוסיף החובש. "מייד התחלנו להעניק לו טיפול רפואי מציל חיים וביצענו פעולות החייאה מתקדמות וממושכות בסיוע כוחות נוספים שלנו שהגיעו למקום. לאחר שהמסוק הצבאי נחת בסמוך, העברנו את הפצוע לצוות הרפואי במסוק שפינה אותו לבית חולים במצב אנוש. הפצוע השני קיבל טיפול ראשוני בשטח ופינינו אותו בניידת טיפול נמרץ לבית חולים תל השומר כשמצבו מוגדר קל עד בינוני".