פרשת האל"מ הסתיימה בנזיפה בלבד: הקצין הבכיר, שפקודתו - קצינה אף היא - התלוננה נגדו על הטרדה מינית, נשפט הבוקר (חמישי), יום השואה, בגין התנהגות בלתי הולמת. האל"מ, שאת דבר ההחלטה להעמידו לדין משמעתי בלבד פרסמנו השבוע לראשונה בחדשות 2 Online, נשפט בידי אלוף והורשע בניצול יחסי מרות. העונש שקיבל: נזיפה חמורה  שנרשמה בתיקו האישי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הנזיפה שקיבל האל"מ מצטרפת לנזיפה קודמת בגין קשר מיני עם קצינה אחרת שהייתה תחת פיקודו. הוא טען לאורך החקירה כי היה מדובר ברומן בהסכמה, אך הודה שחלק מהקשר התנהל כשהקצינה הייתה תחת מרותו. הקצינה צפויה לעתור לבג"ץ נגד העונש המקל.

הסנגור הצבאי הראשי אל"מ אשר הלפרין, שמייצג את הקצין הבכיר, אמר בתגובה: "מזה שנה וחצי זועק הקצין כי הוא קורבן לעלילה של קצינה שטענה כי נאנסה על ידו. טענות הקצינה לו היו מתקבלות היו מביאות לכתב אישום פלילי חמור ביותר, שמפחיד לדמיין את השלכותיו. למרבה המזל הצלחנו לאתר ראיות אוביקטיביות שהצטרפו לראיות רבות אחרות, אשר כולן יחד תמכו בדברים אותם מסר הקצין מן היום הראשון ועמדו בסתירה מוחלטת לגירסת המתלוננת".

"ראיות אלה הביאו לתפנית בתיק ולהחלטה המוצדקת שלא להעמיד את הקצין לדין פלילי. ההעמדה לדין המשמעתי בהתאם לגרסתו צודקת ונכונה במקרה ייחודי זה", הוסיף אל"מ הלפרין.

קצין, צבא, אילוסטרציה, חייל (צילום: פלאש 90 טל מנור, חדשות)
אילוסטרציה | צילום: פלאש 90 טל מנור, חדשות

המתלוננת: "שהרמטכ"ל יבוא ויסתכל לי בעיניים"

הקצינה המתלוננת מתחה אמש ביקורת, בריאיון לחדשות 2, על התנהלות צה"ל בפרשה וקראה להדיח את הקצין ולהעמידו לדין פלילי. "בעמוד ענן, כשהייתי בפעילות מבצעית עם היחידה שלי, הוא צרח עלי לצאת מהמחנה כי הוא רוצה שאת הערב אני אבלה איתו בחדר אירוח", אמרה.

"הוא תפס אותי, הצמיד אותי לרכב, התחכך בי כל כך חזק שהיה לי סימן. הוא חשב שאני בבעלותו. הוא פשוט התנהג אלי כאילו אני איזו משרתת שלו, שכל מה שהוא אומר אני צריכה לעשות. אני הקרבתי את עצמי ולא יתכן שהמפקדים בצבא יתנו לדבר הזה גיבוי", טענה.

"אני רוצה שהרמטכ"ל יבוא ויסתכל לי בעיניים, ויגיד לי שהוא ראוי להמשיך להיות מפקד בצבא. זה בנאדם שיעשה הכל בשביל להשיג את מה שהוא צריך. ובמקרה הזה, לצערי, זה סיפוק מיני". בפרקליטות הצבאית החליטו שלא להדיח את הקצין משירות ולהסתפק בפרישתו המתוכננת מצה"ל בשנת 2017.

עו"ד עידן פסח
עו"ד עידן פסח | צילום:

עו"ד עידן פסח, פרקליטה של הקצינה אמר כי "אנו מצרים על ההחלטה להסתפק בענישה משמעתית בלבד כלפי קצין בכיר אשר הואשם וכפי הנראה אף אישר במסגרת החקירה כי קיים יחסים עם קצינות הפקודות לו במהלך מילוי תפקידו. כמו כן, אין זה ברור הכיצד המערכת לא גינתה את מעשיו עד כה ומשוע לא הודח מיידית מתפקידו. בשלב זה אנו שוקלים את צעדינו בעניין ולא שוללים כלל את האפשרות לפנות לערכאות משפטיות כנגד ההחלטה האמורה".

מדובר צה"ל נמסר אתמול בתגובה: "לאחר בחינת חומרי החקירה החליט הפצ"ר כי אין תשתית ראייתית מספקת להגשת כתב אישום בגין עבירות המין שעליהן התלוננה הקצינה. כמו כן, הורה הפצ"ר על הליך של נזיפה פיקודית לקצין לאחר שקיים קשר מיני עם קצינה נוספת ששירתה בעבר תחת פיקודו, לאור חוסר רצונה של הקצינה הנוספת להגיש תלונה בעניין".

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv