ירה בכלב, למרות שהיה קשור. אילוסטרציה
ירה בכלב, למרות שהיה קשור. אילוסטרציה | צילום: רויטרס

הוצאה אכזרית להורג או הגנה עצמית? המשטרה הצבאית חוקרת חשד לפיו חייל ירה למוות בכלב בזמן שהיה קשור. בעקבות תלונה שהגישה עמותת "תנו לחיות לחיות", הודיעה היום (שני) המשטרה הצבאית כי נחקר חשד להתעללות חמורה בבעל חיים. לפי התלונה חייל שהגיע למשתלת "סוכת השלום" בצומת אלקנה ביום שבת האחרון, ירה צרור יריות לעבר כלב שהיה במקום והרג אותו - זאת מבלי שום התגרות מצד הכלב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הכלב היה קשור לעץ, והזהרתי את החייל שלא יתקרב אליו יותר מדי, שכן הוא אינו מכיר אותו" שחזר ע', בנו של בעל המשתלה. "למרות האזהרה הוא התקרב אליו והתגרה בו, והכלב החל לנבוח", הוסיף.

בתגובה לנביחות שלף החייל רובה M16 וירה עשרה כדורים לעברו, כשהנשק במצב אוטומטי. לסיום, כך לפי התלונה, כאשר הכלב כבר הוטל מת, השליך עליו רימון הלם. לדבריו של ע', החייל דחף אותו באלימות כאשר ניסה לגרשו מהמקום ואף ירה מספר כדורים באוויר.

הקליעים שנמצאו בזירה
הקליעים שנמצאו בזירה | צילום:


בעלי המשתלה ובנו הגישו תלונה במשטרת ישראל ולעמותת "תנו לחיות לחיות", על הרג כלבם בדם קר. העמותה הפנתה את התלונה למצ"ח ודרשה להדיח את החייל מתפקידו לאחר חקירה פלילית מקיפה.

לדברי יעל ארקין, מנכ"לית 'תנו לחיות לחיות': "אנו רואים את המעשים בחומרה רבה. כעמותה שתפקידה לשמש פה לבעלי החיים שאינם יכולים לייצג את עצמם, אנו נעשה כל שניתן על מנת לדאוג שהחייל ייעצר ושהחקירה תמוצה עד תומה ועד שרוצחו של הכלב יבוא על עונשו, לפי חומרת מעשיו".

מדובר צה"ל נמסר: "ביום שבת זוהו 3 שוהים בלתי חוקים חוצים את הגדר באזור עזון עתמה, דרומית-מזרחית לקלקיליה. כוח שהגיע לנקודה הותקף במכוון ע"י כלב שהיה בחזקת שני ערבים ישראלים שתיצפתו במקום על מנת לסייע לשב"חים הנ"ל. משחש סכנה לחייו פתח החייל בירי לאוויר במטרה להרתיע את הכלב. משלא עצר הכלב, פתח באש ממנה מת הכלב. בנושא נפתחה חקירת מצ"ח".

לפניות לכתב: matanh@ch2news.tv