מחסום באזור שכם (צילום: מוהאד זועבי)
ארכיון | צילום: מוהאד זועבי

שורה של הקלות לפלסטינים המתגוררים ביהודה ושומרון: צה"ל ומתאם פעולות הממשלה בשטחים (מתפ"ש) הודיעו היום (שלישי) על מספר צעדים ל"שיפור מרקם החיים של האוכלוסייה הפלסטינית" לרגל חג הרמדאן שיחל מחר. על פי ההחלטה, במשך החג יתאפשר לראשונה למתפללים מיהודה ושומרון להגיע ישירות להר הבית באוטובוסים ממרכזי הערים בגדה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון אישר את המלצת הרמטכ"ל רא"ל גדי איזנקוט להקלות לקראת החג: בנוסף לביקורים בהר הבית, אושרה יציאתם לחו"ל של 500 תושבי יהודה ושומרון דרך נתב"ג. גם בכל הקשור לאיחודי משפחות החליטו בצה"ל ובמתפ"ש לאפשר ביקורי משפחה של פלסטינים מיהודה ושומרון בתוך ישראל.

ביקורי המשפחות יתאפשרו גם לחלק מהמשפחות שמפוצלות בין עזה ליהודה ושומרון: 500 ביקורי משפחה של תושבי יהודה ושומרון ברצועת עזה אושרו, ו-200 תושבי עזה יורשו לבקר ביהודה ושומרון במהלך הרמדאן והעיד אל-פיטר. 800 מתושבי הרצועה יוכלו גם לעלות להר הבית במסגרת תפילות יום השישי, ו-300 פלסטינים המתגוררים בחו"ל יורשו להיכנס לעזה ולבקר את קרוביהם.

מתאם פעולות הממשלה בשטחים (צילום: דוברות מתפ"ש)
בירך את תושבי הגדה. האלוף מרדכי | צילום: דוברות מתפ"ש

כמו כן, הוארכו שעות פעילות המעברים. מתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף יואב (פולי) מרדכי, עדכן את בכירי הרשות הפלסטינית ואת גורמי הקהילה הבינלאומית על הצעדים והמחוות לרגל החג. קציני המנהל האזרחי ערכו פעולות הסברה לאוכלוסייה הפלסטינית ואף תדרכו את כלל הכוחות הפועלים בשטח אודות מועדי ומנהגי החג.

"אני מאחל לכולם ימים מבורכים בחודש הרחמים, הברכה והמפגש", אמר מרדכי בסרטון שהופץ לפלסטינים. "הנחיתי לנקוט שורת צעדים שיביאו תועלת לתושבי הגדה והרצועה ויאפשרו הקלה כלכלית", הוסיף מרדכי שציין את המאמצים הנמשכים לשיקום עזה, "אני מקווה שחמאס לא ינצל את הצעדים האלה למטרות טרור ולא יביא חורבן על העם הפלסטיני ברצועת עזה".