רכב
רכבו של הקצין לאחר התקיפה, היום | צילום:

קצין צה"ל הותקף באבנים בשכונת מאה שערים: קצין חובש כיפה שנכנס היום (שישי) עם רכבו לשכונת מאה שערים בירושלים, הותקף - ורכבו נרגם באבנים. כתוצאה מכך, שמשות הרכב שלו נופצו - אולם הוא לא נפגע באירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הקצין, המשרת בחטיבת גבעתי ואף לחם במערכה האחרונה בעזה, הגיע לשכונה על מנת לבקר שני חיילים בודדים הסובלים מקשיים כלכליים ומתגוררים בתחומה. לאחר שזוהה בידי תושבי המקום כקצין צה"ל, הוא הותקף - אולם הצליח להיחלץ בשלום מהאזור כשהוא סובל רק מכמה מכות יבשות. זמן קצר לאחר מכן הוא מיהר להגיש תלונה במשטרה.

הקצין היה לבוש מדים, והותקף בעת שיצא מרכבו על מנת לבקר את החייל. בזמן שיצא ממנו, החלו להתגודד סביבו צעירים חרדים כשאבנים בידיהם. הקצין חזר לרכבו - וכשהחל לנסוע יידו לעברו אבנים וניפצו את השמשה האחורית של הרכב.

"ניסו לעשות בו לינץ' וזרקו עליו אבנים, היה להם מבט של מחבלים בעיניים"

יעל, אמו של הקצין, סיפרה לחדשות 2 Online: "הוא ספג רק מכות יבשות. הוא סיפר לי שלא כואב לו הגוף, אלא כואב לו הלב. שהוא נשרט בלב. הוא אמר שניסו לעשות בו לינץ'. זרקו עליו אבנים, ביצים, טיטולים, טלטלו את הרכב ואף אחד לא קם לעצור את זה".

אחת האבנים שהושלכו בתוך רכבו של הקצין, ה
אחת האבנים שהושלכו בתוך רכבו של הקצין, ה | צילום:

"הוא הלך לבקר שני חיילים שגרים במאה שערים שהם מעוטי יכולת, ראה מה המצב שלהם כדי להשיג תנאי ת"ש", סיפרה האם. "בכניסה לבניין, עמדו שתי נשים שהביעו את מורת רוחן שהוא נכנס עם מדים וכומתה סגולה. כשיצא, חיכה לו המון זועם. הוא צעד לאוטו, סגר את הדלת ונעל אותה - וניסו למשוך אותו החוצה. היה להם מבט של מחבלים בעיניים, רצו לעשות בו לינץ'".

"כשניסה לנסוע, התיישבו אנשים על הרצפה וטלטלו את האוטו - השליכו אבנים. חצי מהאוטו הרוס. האוטו ממוגן אבנים, אז הם הצליחו לשבור רק את השמשה האחורית", הוסיפה האם. הדבר החמור היה שהוא הגיע למגרש הרוסים, שם השוטרים הזדהו איתו ואמרו לו שאין להם מה לעשות, ששבוע שעבר זה קרה גם לראש העיר ניר ברקת. חייבים להיאבק בזה".

התלונה שהגיש הקצין במשטרה
התלונה שהגיש הקצין במשטרה | צילום:

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח הערב עם השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' בעקבות תקיפת הקצין ועודכן במאמצי המשטרה לאתר את התוקפים: "מדובר באירוע מקומם, וצריך למצות את הדין עם פורעי החוק שהרימו יד על קצין צה"ל. שירות בצה"ל הוא מקור לגאווה. צה"ל הוא צבא העם שמגן על כולנו. משרתים בו כל קבוצות האוכלוסיה בחברה הישראלית - כך היה וכך יימשך".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "צה״ל קולט לשורותיו בשנים האחרונות אלפי מתגייסים חרדים לתפקידים משמעותיים בכלל יחידות הצבא. צה"ל רואה בחומרה, מוקיע ומגנה כל ניסיון לפגיעה במפקדיו וחייליו, העושים לילות כימים בהגנה על ביטחון המדינה ואזרחיה".