טקס יום הזיכרון בכותל (צילום: חדשות 2)
למצולמים אין קשר לידיעה | צילום: חדשות 2

הרב הראשי לישראל דוד לאו שיגר היום (שני) לרמטכ"ל גדי איזנקוט שבו ביקש לשקול מחדש את ההחלטה לקיים את טקסי ההשבעה הצבאיים ללא נוכחות רבנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"מזה שנים מאז שחרור מתחם הר הבית על ידי צה"ל, נהוג ביחידות מסוימות לערוך את טקב ההשבעה לסיום הטירונות ברחבת הכותל המערבי", כתב הרב הראשי במכתב שהגיע לידי חדשות 2 Online. "מעמד חשוב ומרגש זה שנערך במקום הקדוש ביותר של העם היהודי - יש בו סמליות רבה".

אין תמונה
הרב הראשי דוד לאו

"במשך כל השנים האחרונות מקובל היה שטקס זה נערך בשיתוף עם הרבנות הצבאית ועם הרבנים הצבאיים, שתפקידם בין השאר להעניק שאר רוח ללוחמים", הוסיף הרב לאו בדבריו לרמטכ"ל איזנקוט.

"הצטערתי לשמוע כי התקבלה החלטה לשנות ממה שהיה מקובל עד כה ולהדיר את הרבנים הצבאיים מטקס זה", כתב לאו. "כאן אני שואל - האם לא ניתן לשלב כוחות בין כולם ולשתף גם את הגורמים הרוחניים עם המפקדים והאחראים על החינוך למורשת הקרב ומורשת ישראל?".

לפני כארבעה חודשים קצין החינוך והנוער הראשי (הקח"ר) תא"ל אבנר פז-צוק המליץ לראש אגף כוח אדם האלוף חגי טופולנסקי לבחון מחדש את שילוב הרבנים הצבאיים בטקסים. "אני מוצא טעם לפגם בכך שהדמויות המרכזיות בטקס, לצד מפקד היחידה, הם הרב החילי ורב והיחידה", כתב פז-צוק. "הטקס איננו טקס דתי ואין סיבה שייראה כך".