תיעוד בלעדי מרגעי האימה בגולן: ימים לאחר הלינץ' שביצעו כמה מאנשי העדה הדרוזית בפצועים סורים שפונו לקבלת טיפול בישראל, נחשף התיעוד המזעזע של המעשה. בסרטון נראים מבצעי המעשה מכים שוב ושוב את הפצועים, תוך קריאות שמחה ושירה. התמונות אינן קלות לצפייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אתמול פשטו כוחות משטרה ומג"ב על כמה מכפרי הדרוזים בגולן ועצרו 3 חשודים נוספים בחשד למעורבות באירועים. השלושה הללו מצטרפים לתשעה חשודים נוספים שנעצרו שלשום בחשד למעורבות בתקיפת האמבולנס הצבאי  והריגת אחד הפצועים. נבדק החשד כי חלק מהעצורים מעורבים גם בתקיפת אמבולנס צבאי בחורפיש, שעות לפני הלינץ'.

החשודים בבית המשפט
החשודים בבית המשפט | צילום:

בצה"ל סיימו את התחקיר הראשוני לאירוע, שבמהלכו נרצח פצוע סורי ואחר נפצע קשה. שני חיילים נפצעו קל. בצבא בודקים חשד שלפיו חייל העביר מידע מוקדם לתושבים במג'דל שמס ואיפשר להם את הנחת המארב, שכלל טרקטורונים שחסמו את הכביש והכיכר. על פי התחקיר, עלתה ההנחה שהתבררה בסופו של דבר כמוטעית כי אף אחד לא ידע מי מובל באמבולנס שנע בגזרה מדי יום כמה פעמים.

עוד עלה מהממצאים כי האמבולנס, שהבחין במארב, שינה כיוון ונסע לנווה אטי"ב בניסיונו להימלט. סמוך ליישוב עצרו החיילים כדי לטפל בפצועים ולהזעיק סיוע לתיקון האמבולנס ששמשתו נפגעה מיידוי אבנים. החיילים הגנו בגופם על הפצועים ומנעו באופן הזה אירוע חמור עוד יותר.