לפני כשלושה שבועות נעצרו ארבעה חיילי צה"ל בחשד שביצעו אונס קבוצתי בחיילת בבסיס חיל האוויר בחצרים. הארבעה נעצרו בעקבות תלונתה של נ', חיילת בבסיס ותושבת מרכז הארץ. היום (שלישי), לראשונה מאז התפוצצה הפרשה, מספרת נ' את גרסתה למה שהתרחש בחדר המגורים של הבנים בבסיס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני, חברה שלי וידיד שלי ישבנו שם ובאותו זמן הצטרפו אלינו שלושה בנים", היא מתארת. "אחד מהם דיבר עם חברה שלי וכתב לה דרך הטלפון שאחד מהם רוצה אותי, בעצם רוצה להכיר אותי. אמרתי שאין לי מה להפסיד, זה סתם לבוא ולהכיר עוד מישהו בבסיס".

בעקבות חילופי הדברים יצאה המתלוננת לטיול בבסיס עם אחד מחברי הקבוצה. "הלכתי איתו לתחנת דלק, למגורים שלהם - מה שלא ידעתי שהולך לקרות", אמרה. "הגענו לשם, הוא ניסה להוריד לי את החולצה ולא נתתי לו. אחר כך הצטרף עוד אחד שגם התחיל ללטף אותי וגם הזזתי לו את היד".

"קפאתי במקום, לא זזתי"

בשלב הזה נכנס חבר נוסף. בנוכחותם ובהתנהגותם הפעילו שלושת הגברים בחדר לחץ קבוצתי גדול על החיילת. "כשהשלישי נכנס הוא ישר לקח אותי לשירותים לדבר איתי ושאל אותי 'את מי בעצם את רוצה?', בקטע של עם מי אני רוצה לצאת", היא מספרת. "אמרתו לו שבגלל שאני מכירה אותו וסומכת עליו אז הוא, אבל לא חשבתי בחיים שמה שיקרה לי אחר כך יהיה ככה".

"הוא סימן להם לצאת מהחדר, נעל את הדלת וכיבה את האור", היא מספרת. "כשהוא התקרב אליי והתחיל לגעת בי ולהוריד לי את הבגדים, קפאתי במקום, לא זזתי. באמצע כבר התחלתי לבכות לו. בכיתי, התנגדתי, הם לא עצרו, הם המשיכו עם זה הלאה".

החיילים הנאשמים בבית המשפט (צילום: חדשות 2)
החשודים בבית המשפט | צילום: חדשות 2

על פי החשד, כאשר סיים החייל לאנוס את נ', החייל השני ששהה בחדר לקח אותה לשירותים והחל גם הוא לבצע בה את זממו. "בשלב הזה כבר ניסיתי להתנגד לו", היא משחזרת. "הוא לא בדיוק עצר, הוא תפס אותי שאני לא אזוז. רק כשהתחלתי לבכות והתחלתי להבין מה הולך שם, הוא עצר וקרא לאחד מהם ואמר לו בעצם שאני בוכה".

"הוא אמר לו לעזוב אותי והם נתנו לי את הבגדים שלי להתלבש", מוסיפה נ'. "התארגנתי על עצמי ואז אחד מהם בא, שטף לי את בפנים, הרגיע אותי ואמר לי פשוט 'אל תספרי על זה לאף אחד'".

"מגיע להם לשלם על מה שהם עשו"

ארבעה חשודים נעצרו בפרשה. היום האריך בית הדין הצבאי בחמישה ימים את מעצרם של שניים מהם בחשד לביצוע אונס. שניהם טוענים שהמעשים בוצעו בהסכמה. שני חיילים נוספים נוקו מחשד בפרשה, אך מעצרו של אחד מהם הוארך בשל חשד לעבירות אחרות.

"אנחנו טוענים שלא היה לו שמץ של ידיעה שהמעשה המיני בוצע שלא בהסכמתה", אמר היום עו"ד ירון פורר, פרקליטו של אחד החשודים. מנגד טוען עו"ד ניר ליסטר, פרקליטה של המתלוננת: "מדובר בטענה זדונית, זה כמו 'הרצחת וגם ירשת'. הרי פעם אחת הם העבירו אותה אונס. לא ייתכן שבחורה צעירה, חיילת, תרצה לבצע את האקט המיני הראשון שלה עם שני חיילים".

היום החיילת מספרת שהיא מנסה להשתקם מהחוויה הקשה ונאלצת להתמודד עם השמועות שרוחשות בבסיס, אבל למרות הקשיים אינה מתחרטת על כך שאזרה אומץ והגישה תלונה: "החלטתי להגיש תלונה אחרי הרבה שכנועים והבנתי שכן מגיע להם לשלם על מה שהם עשו".

מתן חצרוני השתתף בהכנת הידיעה.