4 נעצרו בחשד לסיוע לחייל. אילוסטרציה
מתאושש מניתוח דחוף. החייל החשוד אלעד סלע | צילום:

בני משפחתו של רב"ט אלעד סלע, החייל מבת עין שנעצר בחשד שסיכן את ביטחון המדינה, מגיבים לדיווחים ותוקפים את הצבא: "צה"ל תוקע סכין בגבו של חייל מסור ונאמן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"לא ייתכן שחייל טוב, שיום לפני מעצרו היה שותף למעצרם של 17 מחבלים, ימצא עצמו תחת צווים הזויים ותנאי מאסר קשים", נמסר אמש (שלישי) ממשפחתו של החייל המתאושש כעת מניתוח שעבר בבית החולים בילינסון בפתח תקווה.

"אנו מודאגים ממצבו הרפואי שהידרדר במהלך החקירות, כשהשיא היה בניתוח שעבר הלילה", הוסיפו בני המשפחה. "בושה שהוא היה צריך לעבור את הניתוח ללא ידיעת המשפחה ותמיכתה".

"מפעילים על חייל שיטות חקירה השמורות למחבלים"

אמש, לאחר שבעה ימי חקירה בשירות הביטחון הכללי מבלי שפגש עורך דין, הורה בית המשפט המחוזי בירושלים לאפשר לסלע לפגוש היום את פרקליטו. בתוך כך, בדיון חריג שהתנהל סמוך למיטת אשפוזו במחלקה הכירורגית של בילינסון, האריך שופט בית הדין הצבאי את מעצרו עד ליום ראשון.

"עצוב שרשויות החקירה מפעילות על חייל צה"ל שיטות חקירה וסנקציות השמורות לאחרוני המחבלים", מסר פרקליטו של סלע, עו"ד עדי קידר. "התרענו בפני רשויות החקירה על מצבו הרפואי מהרגע הראשון".

"לצערנו, שירות הביטחון הכללי והצבא לא ייחסו חשיבות מספקת לנושא והתוצאות ידועות לכולם", הוסיף הפרקליט. "אני שמח שבית המשפט המחוזי קיבל את עמדתנו וקיצר באופן משמעותי את הצו המונע ממרשי לפגוש עורך דין". החייל הגיש את הערר באמצעות ארגון חוננו, בעקבות הערר הורה בית המשפט לאפשר לחשוד לפגוש את עורך דינו.

חשוד בסיכון ביטחון המדינה ושיבוש מהלכי משפט

אתמול פורסם כי סלע, תושב ההתנחלויות בת-עין בן 25, נחקר בשב"כ כשמיוחסות לו עבירות חמורות של מסירת ידיעות מסווגות, חריגה מסמכות עד כדי סיכון ביטחון המדינה ושיבוש מהלכי משפט. על כל שאר פרטי החקירה הוטל צו איסור פרסום, ואולם על פי גורם שבקיא בה, החשדות המיוחסים לחייל החרדי גורמים למבוכה רבה בשב"כ.

סלע, המשרת בחטיבה המרחבית עציון, נעצר החודש בחשד שהעביר מידע לגורמי ימין על פעולות מתוכננות של צה"ל על מעצרים שכוחות הביטחון מתכננים לבצע בהתנחלויות. סלע משרת במסגרת פרויקט לגיוס צעירים חרדים.