ירי לדרום: סמוך לשעה 21:00 (שלישי) נשמעו אזעקות במספר יישובים בחבל לכיש בדרום. לפחות רקטה אחת נורתה מרצועת עזה לעבר שטח ישראל, מבלי לגרום לנפגעים בגוף או לנזק. נערה בת 15 הוגדרה נפגעת חרדה וטופלה בבית החולים ברזילי באשקלון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

רקטה אחת התפוצצה באזור גן יבנה ובשלב זה עדיין לא ברור האם נורו רקטות נוספות לישראל. בצה"ל פתחו בסריקות באזור. אזרחים רבים במרחב דיווחו על שמיעת הדי פיצוצים לאחר האזעקות. זמן קצר לאחר הירי אמר גורם צבאי: "אנחנו רואים בחמאס אחראי לכל מה שנעשה משטח הרצועה".

"אנחנו נמצאים בקשר עם פיקוד העורף ומבצעים הערכת מצב", אמר הערב לחדשות 2 Online דרור אהרון, ראש המועצה המקומית גן יבנה. "יש כאן הרבה בלבול ועדיין לא ברור מה קרה. אני מניח שלאחר הערכה מקצועית עם פיקוד העורף נדע כיצד ואם בכלל לתדרך את התושבים. החשש העיקרי שלהם הוא ששוב הורסים לילדים את הקיץ. הם לא רוצים לחזור על מה שהיה בקיץ הקודם". בתום הערכת מצב לא נמסרו הנחיות מיוחדות לתושבים אך הוחלט על פתיחת מיגוניות ומקלטים במרחב הציבורי.

"להגיב באופן חד ותקיף"

יושב ראש ישראל ביתנו אביגדור ליברמן תקף את מדיניות הממשלה בעקבות הירי וקרא לה "להתעשת או לסיים את כהונתה כבר עכשיו". לדבריו, "ממשלה שאינה מוכנה לכתוב בקווי היסוד שלה שבכוונתה למגר את שלטון חמאס אפילו כשהאויב משגר טילים וכשיש לה גיבוי בינלאומי מלא - ממשלה כזאת משדרת חולשה".

חבר הכנסת חיים ילין (יש עתיד), לשעבר ראש מועצת אשכול, קרא לתגובה צבאית על ירי הרקטה הערב. "צריך לפרז את עזה תמורת שיקום הרצועה ועתיד כלכלי לתושבים שם", אמר. "כל עוד אין להם מה להפסיד, אנחנו נסבול פה".

"אני קורא לראש הממשלה להגיב באופן חד ותקיף", אמר חבר הכנסת עמר בר לב (המחנה הציוני). "לצערי אנו מקבלים הערב עוד איתות שחוסר העמידה התקיפה של נתניהו ויעלון ובד בבד היעדר יוזמה מדינית ברורה יביאו אותנו בקרוב לסבב חוזר בדרום הארץ. כבר היום עלינו להציג לחמאס את תג המחיר שלנו".

"האזעקה תפסה אותי מתחת לבית וממש נכנסתי לפאניקה", סיפרה דניאל, תושבת אשדוד. "שמעתי בום וזה ישר החזיר אותי לימים של צוק איתן. אני מתפללת שיהיה לילה שקט, רק שלא תהיה שום מלחמה".

בהכנת הידיעה השתתפו ניר דבורי, תמיר סטיינמן ועזרי עמרם.