ניסוי דרמטי ביכולות ההתקפיות: בשעות הבוקר (שלישי) ביצעה ישראל ניסוי שיגור של מערכת הנעה רקטית. הניסוי ההתקפי שבוצע מבסיס במרכז הארץ נראה בבירור בשמיים הבהירים, ותושבים רבים דיווחו על השובלים שנצפו בשמיים ונבהלו מהמראה החריג שהזכיר את מראה היירוטים של מערכת "כיפת ברזל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ממשרד הביטחון נמסר כי "הניסוי תוכנן על ידי מערכת הביטחון זמן רב מראש ובוצע כמתוכנן". על פי פרסומים זרים, ישראל מחזיקה בארסנל של טילים בליסטיים - שחלקם יכולים לשמש גם לשיגור לווינים לחלל ולמטרות התקפיות.

המגזין "Jane's Defense Weekly" דיווח כי בשנים האחרונות ישראל ביצעה מספר ניסויים ושיגורים, כדי לשפר ולשדרג את הטווח והדיוק של אותם טילים.

במספר מקרים בשנים האחרונות בוצעו ניסויים במערכות השיגור ההתקפיות: באחד המקרים, בינואר 2008, בוצע ניסוי דומה בטיל ששוגר מבסיס במרכז הארץ, והניסוי הוגדר אז כ"חשוב ודרמטי לביטחון המדינה". טיל ארוך-טווח שוגר אז מבסיס פלמחים, נסק אל מחוץ לאטמוספירה ופגע במדויק במטרה שהוגדרה בלב הים התיכון.

על פי פרסומים זרים מאותה תקופה, ארסנל הטילים של ישראל כולל מאות טילי קרקע-קרקע מסוג "יריחו", שיכולים לשאת ראש קרב קונבנציונלי ולא קונבנציונלי להגיע למרחק של אלפי קילומטרים. מטרת הניסויים באותה תקופה, לפי המגזין, הייתה שיפור רמת הדיוק ובדיקת כשירות מבצעית.