4 נעצרו בחשד לסיוע לחייל. אילוסטרציה
4 נעצרו בחשד לסיוע לחייל. אילוסטרציה | צילום:

פרשת הדלפת המידע המסווג מצה"ל מסתעפת: אנשי היחידה לפשיעה לאומנית במשטרה עצרו היום (ראשון) ארבעה בני אדם החשודים בשיבוש הליכי משפט ובקבלת מסמכים סודיים. מדובר בהתפתחות של חקירת החייל אלעד סלע, החשוד בהדלפת מידע מסווג מצה"ל עד כדי סיכון ביטחון המדינה. המשטרה חושדת שאלו האנשים שסלע מסר להם את המסמכים המסווגים, או לפחות את חלקם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המעצרים התבצעו בשעות הבוקר המוקדמות, כששלושה מהעצורים הם תושבי ההתנחלות בת עין (יישובו של סלע) ועצור נוסף הוא תושב ירושלים. הארבעה נחקרים במשרדי היחידה המרכזית של מחוז יהודה ושומרון, אך במשטרה לא מתכוונים להגיש נגדם בקשה למעצר עד תום ההליכים, אלא לשחרר אותם בתנאים מוגבלים.

הפרשה החלה לפני חודש וחצי, אז נעצר רב"ט אלעד סלע, בן 25. הוא נחקר בחשד לביצוע עבירות חמורות ביותר ובהן מסירת ידיעות מסווגות, חריגה מסמכות עד כדי סיכון ביטחון המדינה ושיבוש מהלכי משפט. על פי החשד, העביר סלע מידע לגורמי ימין על פעולות מתוכננות של צה"ל ובהן מעצרים בהתנחלויות.

צו איסור פרסום הוטל על פרטי החקירה

החקירה, שבה היה מעורב גם השב"כ, הובילה לסלע בעקבות זליגת מידע מסווג מהצבא לגורמים לא מוסמכים. התפתחות החקירה הובילה למעצרים הנוספים, כשעל פרטי החקירה המדויקים כולל המידע המפורט שהעביר לכאורה הוטל צו איסור פרסום.

עורך דין מארגון "חוננו" מייצג את העצורים הנוספים. מטעם הארגון נמסר כי אחד העצורים הוא בעל משפחה מבוגר מבת עין, ולדברי אשתו של עצור נוסף הוא נלקח על ידי המשטרה למרות שהוצג צו מעצר על שם אחיו.