האלוף נורקין מבקר את רב-סרן ע' בביה
האלוף נורקין מבקר את רב-סרן ע' בביה"ח רמ | צילום: דובר צה"ל

מפקד חיל האוויר, האלוף עמיקם נורקין, ביקר אתמול (ראשון) את רב-סרן ע', טייס הקרב שנפצע קשה באירוע נפילת המטוס בצפון הארץ, בשבת האחרונה. רב סרן ע' והנווט שלצידו נטשו את המטוס לאחר שזה נפגע מרסיסי אש נ"מ סורית.

 לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

האלוף נורקין ביקר את רב סרן ע', שאושפז בבית החולים רמב"ם בחיפה לאחר שנפצע קשה באירוע. נורקין שיבח את פעילותו של הטייס ואת קבלת ההחלטות שלו באירוע ואמר לו: "מהרגע שבו הבנת שאתה צריך לנטוש את המטוס קיבלת את ההחלטה הנכונה ובכך הצלת את חיי הנווט, רב-סרן א׳, ואת חייך שלך״.

על רקע תחקירי האירוע שעדיין נמשכים, נחשפו אתמול עדויות הטייסים: "שמענו פיצוץ והבנו שנפגענו, זו תחושה מאוד לא נוחה, אובדן השליטה". עולה מהעדות. "הנטישה היא ממש מיידית. אין כאן תהליך ארוך וגם אין זמן. שניות בודדות. ההבנה שחייבים למהר ולנטוש, גם כתוצאה מהפגיעה בנו הפיזית וגם כתוצאה מהפגיעה במטוס שהפסיק לתפקד".

מטוס הקרב מסוג F16 ננטש בשבת לפנות בוקר, ככל הנראה בעקבות רסיסים של טיל נ"מ סורי ששוגר לעברו. הטייס נפצע באורח קשה מאוד והנווט שעמו באורח קל. הם פונו במסוק לבית החולים רמב"ם בחיפה. אתמול חל שיפור במצבו של הטייס, שמוגדר כעת בינוני ויציב. הנווט שוחרר מבית החולים.