פרטים חדשים על פעולות כוחות הביטחון בג'נין: אחד המחבלים המרכזיים בחוליית הטרור ששניים מחבריה נהרגו הלילה (חמישי) בפעולת הימ"מ טרם נתפס - וייתכן שהוא קבור תחת אחד המבנים שצה"ל הרס - כך מדווחים אתרים פלסטינים, וכעת לא ברור אם הוא קבור או שהצליח להימלט מהמקום. הפעילות בעיר נמשכת.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במהלך הפעילות הלילה נפצעו שני לוחמים, אחד מהם באורח קל והשני באורח קשה. הלוחם איבד דם רב, והודות לטיפול רפואי מהיר חייו ניצלו. חוליית הטרור מנתה בין 3-5 חברים. לוחמי הימ"מ הובילו את הפעולה, בה השתתפו גם כוחות צה"ל, והתפרסו במקביל בארבעה יעדים. מי שירה לעבר הכוח היה סייען שלא שהה במבנה בו הסתתרו חברי החוליה, והוא נורה ונהרג. 

מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך אמר כי "הימ"מ שב והוכיח יכולות מבצעיות ומודיעיניות מן השורה הראשונה. היחידה מבצעת פעילות מבצעית בהיקפים חסרי תקדים והיא רושמת מדי יום הישגים מבצעיים משמעותיים במלחמה בטרור ובפשיעה החמורה. הפעילות לסיכול חוליית הטרור שרצחה את הרב רזיאל שבח ז"ל, הייתה חלק מפעילות ענפה לפענוח הרצח המתועב ולסיכול כוונות רצח נוספות של החוליה וסייעניה". 

כוחות מיוחדים של משמר הגבול הגיעו הלילה לחוליית הטרור שביצעה את הפיגוע בו נרצח רזיאל שבח ז"ל סמוך לחוות גלעד בשבוע שעבר. בפעילות בג'נין התפתח קרב יריות מול המחבלים, שניים מהם נהרגו ונוספים נעצרו והועברו לחקירה.

במהלך הפעילות של לוחמי יחידת הימ"מ (היחידה המיוחדת ללוחמה בטרור) של מג"ב והמשטרה, שבוצעה בשיתוף עם שירות הביטחון הכללי (שב"כ) ולוחמי החטיבה המרחבית "מנשה" של צה"ל, נפתחה אש לעבר הכוחות, ממנה נפצעו שני הלוחמים.

מצה"ל נמסר כי בפעילות התפתחה הפרת סדר אלימה במרחב שכללה זריקת מטענים, השלכת בלוקים וסלעים וירי לעבר הכוח שהגיב באמצעים לפיזור הפגנות ובירי. "צה"ל וכוחות הביטחון ימשיכו לפעול לשמירה על ביטחון התושבים ויפעלו לסיכול פעילויות טרור כנגד אזרחי ישראל", הדגישו.

הריסות בית המחבל בג'נין (צילום: רויטרס)
הריסות הבית שנהרס | צילום: רויטרס

המבצע יצא לדרך לאחר מאמץ מודיעיני בהובלת שב"כ, שהוביל בתוך פרק זמן קצר לאיתור קבוצת הרוצחים שהסתתרה כל הזמן ככל הנראה בתוך העיר ג'נין: כוחות גדולים נכנסו עם טרקטורים ודחפורים על מנת להרוס את בתי המחבלים, ואחד המחבלים ככל הנראה נקבר תחת ההריסות.

מפקד משמר הגבול ניצב יעקב (קובי) שבתאי הגיע לבית החולים הלילה שם ביקר את הלוחמים שנפצעו. בתום הפעילות נמסר מהמשטרה כי "היחידות המיוחדות של משטרת ישראל, לרבות יחידת הימ"מ, יחד עם ארגוני הביטחון השונים ימשיכו לרדוף את מי שיפגע בביטחונם של אזרחי ישראל בכל מקום ובכל זמן".

פעילות הימ"מ בג'נין (צילום: דובר צה"ל)
הפשיטה, הלילה | צילום: דובר צה"ל

גורם רשמי במשרד הבריאות הפלסטיני זיהה את אחד משני ההרוגים כאחמד ג'ראר, פעיל חמאס ובנו של מפקד בכיר בחמאס, נאסר ג'ראר, שחוסל ב-2002 גם הוא בידי כוחות הביטחון.

המצוד אחר החוליה נפתח לאחר הירצחו של הרב שבח ז"ל, שנורה למוות בשבוע שעבר בפיגוע ירי סמוך ליישוב חוות גלעד בו התגורר יחד עם אשתו ו-6 ילדיהם. מאז פעלו כוחות צה"ל באזור שכם. במסגרת הפעילות נמשך הכתר של כוחות הביטחון סביב העיר שכם והכפרים הסמוכים.

בהכנת הידיעה השתתף אוהד חמו.