הקצין שנהרג בפיגוע מובא למנוחות (צילום: החדשות)
זיו דאוס ז"ל | צילום: החדשות

מאות בני אדם התאספו היום (ראשון) בבית העלמין בחולון כדי ללוות את סרן זיו דאוס ז"ל (21) בדרכו האחרונה, לאחר שנדרס למוות בפיגוע סמוך למבוא דותן בצפון השומרון. דאוס הוא החלל הראשון של חטיבת החילוץ של פיקוד העורף והוא הועלה לדרגת סרן לאחר מותו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

שר המדע אופיר אקוניס שנכח בהלוויה אמר: "עם כניסת שבת קודש נקטל זיו ונרצח. נס לא קרה לנו, החיה הדו רגלית רצחה את סרן זיו דאוס בדמי ימיו. את זיו לא הכרתי, לתמונתו נחשפתי רק הבוקר. למדתי שזיו התעקש להתגייס ומבלי להכירו אני יכול לומר שזיו היה גאווה להוריו, למשפחתו ולפקודיו". אקוניס הבהיר כי לדעתו עונש מוות למחבלים הוא צו השעה וכי מחבלים שלקחו חיים צריכים לדעת שיקחו את חייהם בחזרה.

ההלוויה, היום (צילום: החדשות)
ההלוויה, היום | צילום: החדשות

דודו של דאוס, יוני, ספד אף הוא לזיו: "אל תספרו לי עליו בלשון עבר, אל תאמרו הוא הלך ולא חזר. זיו אתה תהיה איתנו לעד וזכרך לא ימוש מליבנו. בשקט שלך, בחיוך המבויש שלך שאת כולם כבש. אומרים שהברק לא מכה פעמיים באותו מקום, אבל לשכול יש חוקים משלו. אנחנו נמשיך לבנות, ליצור, לטפח, לאהוב את הארץ שאהבת ולמענה נלחמת".

אמש הובא למנוחות סמל נתנאל קהלני, בן 20 מאליקים, בבית העלמין ביישובו. בני משפחתו של קהלני התקשו לקבל את מותו של בנם. "הגיע הזמן לעשות משהו כדי שיהיה לזה סוף", אמר אביו. "אני לא יודע אם לשלוח את הבן הקטן לגיוס". אחיו הקטן של נתנאל סיפר על אחיו הגדול. "הוא תמיד תמך בי וחייך", סיפר. "היה לו חוש הומור והוא עזר בכל דבר. הייתי מאוד קשור אליו, הוא מעורב בחיים שלי ועצוב לי מאוד שהוא הלך על שטות".