אלשיך, הבוקר (צילום: החדשות)
אלשיך, הבוקר | צילום: החדשות

עימותים בערב החג? המפכ"ל משדר שגרה: בצל ההיערכות המוגברת להפרות הסדר בסוף השבוע, ובראשן "צעדת ההמונים" בעזה, רנ"צ רוני אלשיך טען הבוקר (שלישי) כי "אין כרגע התרעות חריגות על פיגועים במהלך חג הפסח".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בשיחה עם כתבים אמר: "לא צריך לחשוש מאירועי יום האדמה בתחומי ישראל" שיחול בערב פסח: לדבריו, ב-15 השנים האחרונות "לא היו ארועים חריגים ביום האדמה ולא צפוי שינוי השנה".

לדברי אלשיך, "התמונה ערב החג אינה שונה מאשר בשאר ימות השנה. הרוב המכריע של הפיגועים המתוכננים לא מתממשים". 

ההיערכות הביטחונית לצעדת חמאס
ההיערכות הביטחונית לצעדת חמאס | צילום:

הרמטכ"ל: "נפיצות גבוהה"

אתמול הרמטכ"ל גדי איזנקוט התייחס לגזרה הפלסטינית לקראת "צעדת המיליון" שצפויה להתקיים ביום שישי הקרוב וטען כי הגזרה נפיצה. "אתגרים רבים נמצאים לפנינו", אמר. "הנפיצות הגבוהה בזירה הפלסטינית מחייבת אותנו לשמור על דריכות מתמדת. ומצפון אירן נאחזת בכוח, באדמת סוריה ולבנון ותומכת במאמצי ההתחמשות וההתחזקות של ארגון חיזבאללה".

"מול האיומים המתפתחים בסביבה האסטרטגית המשתנה אנו נדרשים לפעול בנחישות ובעוצמה ולהוכיח את עליונותנו הברורה ויכולותינו לשלב זרועות, להגן על המדינה ולהכריע אויב", סיים את דבריו הרמטכ"ל.

יום זעם בעזה (צילום: חדשות 2)
יום זעם בעזה, ארכיון | צילום: חדשות 2

גורם בכיר בצה"ל דיבר השבוע על ההכנות של כוחות הביטחון לקראת "צעדת המיליון" הצפויה ברצועת עזה ביום שישי הקרוב - יום האדמה הפלסטיני. הגורם סיפר כי צה"ל לוקח ברצינות את ההכנות ויפעל על מנת למנוע חדירה של פלסטינים את הגדר. בצה"ל סיפרו כי כוחות גדולים ייפרסו בגזרה, במיוחד סביב ובתוך הישובים הסמוכים לגדר הגבול עם רצועת עזה. היחידות שיופנו להתמודד עם הצעדה כבר השלימו את ההכנות לקראת יום שישי.