שר הביטחון אביגדור ליברמן התארח הערב (שבת) באולפן "חדשות סוף השבוע" עם דנה ויס והתייחס למתיחות הביטחונית ביהודה ושומרון וברצועת עזה והאשים את אבו מאזן במצב. "יש פה שורה של תהליכים שמביאים את המערכת למתיחות", אמר ליברמן. "מה שבולט באופן מיוחד זה הניסיון של אבו מאזן לדרדר את המצב ולהביא לעימות בין חמאס לישראל".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

השר הרחיב וסיפר כי ההחלטה של אבו מאזן להפסיק את התשלומים לרצועה עלול להוביל לעימות: "אנחנו עדים למאמצים של אבו מאזן להביא לעימות, הוא מנסה לדרדר כי ברגע שהוא מפסיק את כל התשלומים, גם שירותים הומניטריים כמו בריאות ומים, ברור שזה ידרדר את המצב ברצועה.

ליברמן טען כי במערכת הביטחון לא קופאים על השמרים וכי נעשות פעולות על מנת לייצב את המצב. "אנחנו לא יושבים בחיבוק ידיים", סיפר. "אנחנו נוקטים מספר צעדים, אבל אני חוזר ואומר, המצב הוא מורכב, מסובך, ומערכת הביטחון משקיעה המון מאמץ".

ליברמן: להקים ממשלת אחדות ליברלית (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
"לא יושבים בחיבוק ידיים", ליברמן (ארכיון | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

שר הביטחון התייחס גם לפיגוע אתמול בשומרון וטען כי המחבל פעל בשל ההסתה ברשתות הפלסטיניות. "זה אדם שחשוף להסתה 24 שעות, כולל מכל כלי התקשורת הפלסטיניים הרשמיים. הוא יודע שהוא ומשפחתו יקבלו קצבה", אמר. "לכן מוביל את החקיקה על מנת לקזז את כספי הטרור מאותם כספים שאנחנו מעבירים לרשות. אני מקווה שלא יהיו שם הפרעות כי צריך לקזז את הכסף הזה, וצריך גם שהקבינט יאשר סוף סוף עונש מוות למחבלים".

ליברמן התייחס גם לסקרים שפורסמו במהלך המשבר הקואליציוני ב"מהדורה המרכזית", לפיהם חברת מפלגתו לשעבר, אורלי לוי אבקסיס עוברת אותו במפת המנדטים. "לפי הסקרים בוז'י הרצוג הוא ראש הממשלה, קלינטון היא הנשיאה, ואני לא עברתי את אחוז החסימה", אמר בגיחוך. "אני מאחל לאורלי לוי רק הצלחה, היא לא לוקחת מאתנו קול אחד, היא לא הביאה קול אחד. היא החליטה לפרוש ברגע שלא קיבלה מינוי של שר.