דובר צה"ל מוסר כי היום (חמישי) הסתיים התרגיל המטכ"לי רחב ההיקף "אבן הראשה 2018" ותרגיל העורף הלאומי - "עמידה איתנה". בין התרחישים שתרגלו הכוחות: תרגילי חילוץ באתרי הרס, פינוי וקליטת מפונים ודליפת חומרים מסוכנים. במקביל- נמשך התרגיל המשותף לצה"ל ולצבא ארה"ב.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במסגרת התרגיל המטכ"לי תרגלו המפקדות הראשיות בצה"ל הפיקודים המרחביים, האגפים והזרועות, תרחישי חירום ומלחמה במטרה לשפר את מוכנותם ולהעמיק את השיח האופרטיבי בין המפקדות השונות. כמו כן, תורגלו תכניות אופרטיביות ומבצעיות שונות ומגוונות.

בתרגיל העורף הלאומי, "עמידה איתנה" תרגלו כוחות פיקוד העורף מגוון תרחישי חירום ומלחמה לשיפור מוכנות צה"ל והעורף הצבאי והאזרחי. התרגיל נעשה בשיתוף הרשות הלאומית לחירום, הרשויות המקומיות, ארגוני הביטחון וההצלה, מערכת החינוך וגופים ציבוריים ופרטיים.

מדובר צה"ל נמסר כי מדובר בתרגילים משמעותיים מאוד המהווים שיא בתהליך שיפור המוכנות של צה"ל לחירום ובהם גם הרחבת אימוני היחידות הטקטיות. מעבר לתוכנית אימונים של 17 שבועות אימון לאחר 17 שבועות תעסוקה מבצעית, בוצע גם שיפור במלאים ועדכון והעמקת הידע בתוכניות האופרטיביות.

במקביל, תרגיל ה"ג'וניפר קוברה", המשותף לצה"ל ולצבא ארצות הברית ממשיך להתקיים. בתרגיל פועלים הכוחות על מנת לשפר את המוכנות למגוון תרחישי הגנה משותפים.