דובר צה"ל אישר כי אירוע הדריסה בשומרון היום (שישי), בו נרצחו שני צעירים ישראלים ושניים נוספים נפצעו באורח קשה ובינוני, הוא פיגוע נגד כוח צבאי. המחבל, שמוכר לגורמי הביטחון, נתפס, פונה לבית החולים ומתוחקר. כוחות צה"ל מבצעים סריקות ובידוקים במרחב. החמאס בירך: "הפיגוע מגיע בדיוק 100 ימים לאחר ההחלטה של טראמפ, זו ההוכחה שעמנו ממשיך באינתיפאדה בירושלים".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מבית החולים בילינסון נמסר כי מצבו של הפצוע הקשה הוחמר וכעת הוא מוגדר קשה מאוד. "הרופאים נלחמים על חייו", נמסר בהודעה. "הוא סובל מפגיעת ראש קשה, ומפגיעה בגפיים". הפצוע השני, במצב בינוני, הועבר לחדר ניתוח.

הפצועים פונו באמצעות מסוק (צילום: מד"א, חדשות)
הפצועים פונו באמצעות מסוק | צילום: מד"א, חדשות

שר הביטחון אביגדור ליברמן הגיב לפיגוע. "טרם כניסת השבת התבשרנו על פיגוע קשה", מסר. "אנו נפעל לגזר דין מוות למחבל, להריסת ביתו ולהענשת כל מי ששיתף פעולה. אין דבר כזה טרור בודדים. זה טרור שנתמך בידי אבו מאזן והרשות הפלסטינית שמשלמת כסף למשפחות המחבלים. אנחנו נעצור אותם".

ארכיון (צילום: מד"א, חדשות)
זירת הפיגוע | צילום: מד"א, חדשות

הנהג, תושב אזור ג'נין, מוכר לגורמי הביטחון והוא השתחרר מהכלא לפני פחות משנה לאחר שהורשע בעבירות פח"ע. הוא אותר על ידי כוחות הביטחון, תוחקר ופונה לבית החולים הלל יפה.

שני צעירים נרצחו ושניים נוספים נפצעו באורח קשה ובינוני בפיגוע דריסה בכביש 585 ממבוא דותן לכיוון חרמש. מתחקור האירוע עולה כי הרכב הפלסטיני האיץ וסטה לכיוון קבוצת הישראלים שעמדו במקום ופגע בהם. הפצועים טופלו על ידי חובשים ופרמדיקים של מד"א וגורמי רפואה צבאיים ופונו באמצעות מסוק מד"א לבית החולים בילינסון בפתח תקווה.

בהכנת הכתבה השתתפו: ניר דבורי, רוני דניאל, יואב אבן, משה נוסבאום ואוהד חמו