הרב אליהו (ארכיון) (צילום: החדשות‎)
הרב אליהו, ארכיון | צילום: החדשות

שבוע בלבד לאחר שקרא הרב אליהו לפטר את הרמטכ"ל בשל מינוי אישה למפקדת טייסת בצה"ל, הסערה טרם שככה. אחרי שורת הגינויים שספג הרב אליהו, היו רבים שגם התייצבו לצידו. כך למשל במכתב שנשלח היום (רביעי) לרב ועליו חתומים 1806 תומכים, מהם יותר מ-500 מועמדים לשירות צבאי, הביעו החותמים תמיכה מלאה ברב העיר צפת: "אנו רוצים להודות לכבוד הרב, וליתר הרבנים שנלחמים על כך שנוכל לשרת את עם ישראל מבלי לפגוע בעקרונות החשובים לנו".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

"אנו, בני הציונות הדתית ובתוכם תלמידי ישיבות גבוהות והסדר, מוחים בתוקף על הפגיעה בכבוד הרב ביומיים האחרונים", נכתב במכתב. "אנו מבקשים לחזק את ידי הרב מול ההתקפות מצד אנשי תקשורת ופוליטיקאים שונים, שמנסים לקבוע על דעת עצמם מה מותר לרב להגיד ומה אסור".

עוד נכתב: "צה"ל חשוב לנו. אנו רואים בו חלק חשוב ומרכזי מגאולת עם ישראל והשיבה לארץ הקודש. זאת הסיבה שבני הציונות הדתית נמצאים תמיד במקומות הגבוהים ברשימת המתגייסים לצה"ל ואת חייליהם ניתן למצוא בסיירות הכי מובחרות בצבא. אבל גם ההלכה, רוח התורה והרוחניות חשובה לנו לא פחות מכך, ואפילו יותר".

שילה זוהר, שמיניסט שחתם על המכתב סיפר: "אנחנו רוצים להתגייס. כל אחד מהחבר'ה מנסה להתקבל ליחידות כמה שיותר מובחרות. אבל ההשוואה של מי שהיה סגן הרמטכ"ל לתקופת השואה והאמירה של הרמטכ"ל בעצמו נגד הבא להורגך השכם להורגו מוציאות לנו את האנרגיות להילחם".

"אני לא רוצה לרוץ לקרב אחרי מי שלא רוצה להכריע, אחרי מי שלא נותן גיבוי לחיילים שלו אלא שוכר עו"ד בשביל לדפוק אותם", הוסיף דוד ליקסינברג, מלש"ב נוסף שחתם על המכתב.