אין תמונה
אחמד ג'ראר, המחבל שחוסל הלילה

כוחות הביטחון איתרו הלילה (בין רביעי לחמישי) את חוליית הטרור שרצחה את הרב רזיאל שבח ז"ל ליד חוות גלעד בשומרון: בזירה בג'נין החל קרב יריות, בו נפצעו שני לוחמים - מהם אחד במצב קשה. בחילופי האש נהרג מפקד חוליית הטרור אחמד ג'ראר, פעיל חמאס בן 22, בנו של מפקד בכיר בחמאס שחוסל ב-2002.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מחבל נוסף נקבר ככל הנראה תחת ההריסות ומספר חשודים נוספים נעצרו. גורם רשמי במשרד הבריאות הפלסטיני זיהה את ההרוג כאחמד ג'ראר, בנו של הטרוריסט נאסר ג'ראר שחוסל ב-2002 גם הוא בידי כוחות הביטחון.

לוחמי צה"ל בג'נין, ארכיון (צילום: דו"צ)
הפעילות הלילה | צילום: דו"צ

האב היה מוכר בזמן האינתיפאדה השנייה כמי שהוביל לא מעט פיגועים ותכנן אפילו פיגועים גדולים מאוד ("מגה פיגועים"), עד שנהרג במהלך חילופי אש בכפר טובאס באוגוסט 2002, במהלך מבצע "חומת מגן". החוליה בראשה עמד ג'ראר האב תכננה בין השאר פיגוע התאבדות כפול בשטח ישראל.

אביו של המחבל נאסר ג'ראר
אביו של המחבל נאסר ג'ראר | צילום:

כוחות הביטחון הגיעו לג'ראר ושאר חוליית הטרור לאחר מבצע מודיעיני בהובלת שב"כ, שהביא בתוך פרק זמן קצר לאיתור קבוצת הרוצחים שהסתתרה כל הזמן, ככל הנראה, בתוך העיר ג'נין. הלוחמים הגיעו עד לבתיהם של החשודים והצליחו לפגוע בהם. כוחות גדולים נכנסו עם טרקטורים ודחפורים: בית אחד נהרס, וכנראה שיש עוד מחבל שקבור תחת ההריסות.

מאחד המבנים נפתחה אש לעבר הלוחמים, ושניים מהם נפצעו - אחד באורח קשה והשני באורח קל. השניים פונו לבית חולים, שם חל שיפור במצבו של הלוחם שנפצע קשה. הפרות סדר פרצו באזור גם לאחר תום הקרב.

אילנה שבח, אמו של הרב רזיאל שבח ז"ל, הודתה הבוקר לכוחות הביטחון. "מקווה שנבקר את החיילים שנפצעו, אנחנו רוצים להודות להם בשם רזיאל", אמרה בריאיון לגל"צ. "לא היה לי ספק שיצאו כדי לתפוס את המחבלים, אמרו לנו שיעשו הכול".

המצוד אחר החוליה נפתח לאחר הירצחו של שבח ז"ל, שנורה למוות בשבוע שעבר בפיגוע ירי סמוך ליישוב חוות גלעד בו התגורר יחד עם אשתו ו-6 ילדיהם. מאז פעלו כוחות צה"ל באזור שכם. במסגרת הפעילות נמשך הכתר של כוחות הביטחון סביב העיר והכפרים הסמוכים.

צה"ל הרס את בית רוצח רזיאל שבח (צילום: באדיבות המשפחה, מד''א)
זירת הפיגוע בכביש 60 | צילום: באדיבות המשפחה, מד''א

הרב שבח, מתנדב מד"א ומוהל, נורה מירי חולף כשנהג ברכבו. הוא פונה לבית החולים במצב אנוש, שם נקבע מותו. הוא הותיר אחריו שישה ילדים ואישה, והוא התנדב בחלקת הרפואה של המועצה האזורית שומרון.