הסלמה בצפון - התפתחויות אחרונות:

# נתניהו: "ישראל תגן על עצמה מכל התקפה"
# בכיר בחיל האוויר בתדרוך: "פגענו משמעותית בערך ההגנה הסורי"
# בכיר אירני: עידן התקיפות הישראליות בסוריה נגמר
# אירן: המל"ט שלנו לא חדר לשטח ישראל
# רה"מ מקיים התייעצות ביטחונית בקריה
# צה"ל תקף סוללות ומתקנים בסוריה
# שרידי טילי נ"מ סורים אותרו בגליל, בלבנון ובירדן
# טייס במצב קשה ונוסף במצב קל מפגיעת נ"מ סורי
# צה"ל הפיל מל"ט אירני שחדר לשטח ישראל

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הערב (מוצ"ש) לאירועים הביטחוניים בגבול הצפון ואמר כי "ישראל תגן על עצמה מפני כל התקפה ומפני כל ניסיון לפגוע בריבונות שלנו - אירן עשתה ניסיון כזה היום. היא הפרה את הריבונות שלנו".

שרידי המל"ט האירני
שאריות המל"ט האירני שיורט הבוקר | צילום:

"קיימתי היום שורה של התייעצויות עם שר הביטחון והרמטכ"ל", הוסיף. "אירן החדירה כלי טיס שלה לשטחה של ישראל משטח סוריה. חיל האוויר הפיל את כלי הטיס הזה, ופגע במרכז השליטה והבקרה ששיגר אותו".

ראש הממשלה ציין כי "ישראל גם תקפה בעוצמה מטרות אירניות וסוריות אחרות שפעלו נגדנו. זוהי גם הזכות וגם החובה שלנו ואנחנו נמשיך לממש אותן ככל שיידרש. שאף אחד לא יטעה בכך".

"האחראים צריכים לשאת בתוצאות הקשות בהתאם" (צילום: רויטרס)
עודכנו בהתפתחויות. פוטין וטילרסון | צילום: רויטרס

נתניהו סיפר כי שוחח בשעות הערב עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. "חזרתי באוזניו על זכותנו וחובתנו להגן על עצמנו מול התקפות עלינו משטח סוריה". כמו כן אמר שהשניים סיכמו שהתיאום הביטחוני בין המדינות יימשך. נתניהו ציין כי שוחח גם עם מזכיר המדינה האמריקני רקס טילרסון על ההתפתחויות האחרונות.

בסוכנות הידיעות הרוסית "אייפקס" המזוהה עם הקרמלין דווח הערב כי הנשיא פוטין אכן שוחח עם ראש הממשלה נתניהו בטלפון על המתיחות באזור. בדיווח נמסר כי פוטין הזהיר את נתניהו שלא לנקוט בצעדים שעלולים להביא להסלמה ולעימות באזור.

"פניה של ישראל לשלום", סיכם נתניהו את דבריו והבהיר כי "נמשיך להגן על עצמנו בנחישות מול כל התקפה נגדנו ומול כל ניסיון של אירן להתבסס צבאית נגדנו בסוריה או בכל מקום אחר".