שני החיילים שנרצחו
ההרוגים בפיגוע | צילום:

סמל נתנאל קהלני, בן 20 מהיישוב אליקים, הובא הלילה (בין שבת לראשון) למנוחות בבית העלמין ביישוב לאחר שנהרג בפיגוע הדריסה שלשום סמוך למבוא דותן בשומרון. דובר צה"ל התיר אמש לפרסום כי קהלני וסגן זיו דאוס, בן 21 מהיישוב אזור - הם ההרוגים בפיגוע הדריסה אתמול סמוך למבוא דותן בשומרון. דאוס ז"ל הוא החלל הראשון של חטיבת החילוץ של פיקוד העורף והוא הועלה לדרגת סרן לאחר מותו - הלווייתו תתקיים מחר, בשעה 12 בצהריים בבית העלמין הצבאי בחולון.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בני משפחתו של נתנאל קהלני ז"ל התקשו לעכל את מותו של בנם. "הגיע הזמן לעשות משהו כדי שיהיה לזה סוף", אמר אביו. "אני לא יודע אם לשלוח את הבן הקטן לגיוס". אחיו הקטן של נתנאל סיפר על אחיו הגדול. "הוא תמיד תמך בי וחייך", סיפר. "היה לו חוש הומור והוא עזר בכל דבר. הייתי מאוד קשור אליו, הוא מעורב בחיים שלי ועצוב לי מאוד שהוא הלך על שטות".

ארכיון (צילום: מד"א, חדשות)
זירת הפיגוע, אתמול | צילום: מד"א, חדשות

אביו של קהלני זעם ודרש להטיל עונש מוות על המחבל. "חייבים גזר דין מוות", טען. "לא יעזור להרוס בתים ולא להאכיל אותם על חשבון המדינה - צריך לזרוק את המשפחה שלו לים. אם לא תהיה החלטה זה ימשיך, הגיע הזמן לעשות לזה סוף. אני לא יודע אם לשלוח את הקטן לגיוס עדיף שיישאר אצלי".

ראש המועצה האזורית מגידו, שם מתגוררת המשפחה סיפר לחדשות Online כי מדובר במשפחה גדולה וכי אח נוסף משרת כעת בגולני. "אנחנו משתתפים בצער המשפחה", אמר ראש המועצה איציק חולבסקי. "מדובר ברצח, פיגוע דריסה אכזרי. נתנאל היה חיל מוכשר, נבון ונעים הליכות - חייל מצטיין".

פעילות היחידה בכפר ברטעה (צילום: דובר צה"ל)
פעילות צה"ל בכפר המחבל, הלילה | צילום: דובר צה"ל

מוקדם יותר אתמול התייחס שר הביטחון ליברמן לפיגוע וטען כי המחבל פעל בשל ההסתה ברשתות הפלסטיניות וקרא גם הוא להחלת עונש מוות. "זה אדם שחשוף להסתה 24 שעות, כולל מכל כלי התקשורת הפלסטיניים הרשמיים. הוא יודע שהוא ומשפחתו יקבלו קצבה", אמר. "לכן מוביל את החקיקה על מנת לקזז את כספי הטרור מאותם כספים שאנחנו מעבירים לרשות. אני מקווה שלא יהיו שם הפרעות כי צריך לקזז את הכסף הזה, וצריך גם שהקבינט יאשר סוף סוף עונש מוות למחבלים".

משירות הביטחון הכללי אישרו אתמול כי הדריסה הייתה פיגוע טרור על רקע לאומני. עוד נמסר מהשב"כ כי מלבד המחבל - עלאא ראתב קבהא מהכפר ברטעה - לא זוהו אנשים נוספים שהיו מעורבים או מודעים לכוונתו לבצע את הפיגוע.

בחקירתו סיפר הנהג כי נסע על הציר, עבר את קבוצת החיילים והחליט שהוא רוצה לדרוס אותם, עשה סיבוב פרסה ופגע בהם בעוצמה. החייל היחיד מהכוח שלא נפגע סיפר שלא הספיק לירות מכיוון כל האירוע קרה בתוך שניות בודדות ולא הספיק להגיב.