הפרות סדר אלימות פרצו היום (שבת) בנבי סאלח, שם נערכה עצרת תמיכה בעהד ורימיאן תמימי, שנעצרו לאחר שתועדו תוקפות חיילי צה"ל. מאות פלסטינים השתתפו בהפגנות סמוך לכפר, יחד עם מספר פעילי שלום ישראלים, וקראו לשחרור בנות משפחת תמימי: בצה"ל טענו כי במהלך ההפגנה הושמעו קריאות נגד מדינת ישראל ואף השמיעו דברי הסתה, וחלקם גם תקפו באבנים את החיילים. בעקבות העימות, הוחלט בצה"ל להכריז על חלק מהכפר כשטח צבאי סגור.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במהלך הפרות הסדר נזרקו אבנים לעבר כוחות צה"ל במקום ולעבר הציר הסמוך לכפר: כוחות צה"ל מהחטיבה המרחבית בנימין הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות. התקרית שאירעה היום היא האחרונה בשורת הפרות סדר באזור בשבועות האחרונים, שהתגברו לאחר מעצר בנות משפחת תמימי.

 יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה, הגיע לכפר לעצרת התמיכה. בתחילה נבלמה כניסתו על ידי החיילים, ולאחר שעבר בדיקה נכנס לרכב ונשא דברים בעצרת. במהלך ההפגנה אמר עודה: "שמחתי לראות כאן קבוצה גדולה ומשמעותית של מפגינים יהודים. אני רוצה להצדיע לכוחות השלום היהודים שמשתתפים בהפגנה".

"הם מבינים היטב שעם שמשעבד עם אחר אינו יכול להיות חופשי. הם מבינים שסיום הכיבוש וכינון שלום אמת הוא אינטרס עליון גם לפלסטינים וגם לישראלים", הוסיף עודה שכינה את בנות משפחת תמימי "גיבורות". עודה ציין: "זהו מאבקנו המשותף למען סיום הכיבוש הארור הזה ולכינון השלום שייטיב עם שני העמים".