המטען שנמצא אצל המחבל, אתמול
המטען שנמצא אצל המחבל, אתמול | צילום: דוברות המשטרה

בפעם החמישית תוך חודשיים - סוכל פיגוע סמוך לבית המשפט הצבאי בשומרון: לוחמי משמר הגבול עצרו היום (רביעי) שלושה פלסטינים סמוך לכניסה לבית המשפט בחטמ"ר מנשה, כשעל גופם מספר מטעני צינור. בצה"ל בודקים כעת את החשד ששלושה תכננו לבצע פיגוע. הכניסה לבית המשפט נחסמה וחבלן משטרתי הוזעק למקום.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מתחקיר ראשוני עולה כי מפקד עמדת הבידוק בכניסה לבית המשפט זיהה את שלושת החשודים ששהו מחוץ לעמדה. המפקד ניגש אליהם והבחין כי אחד מהם אוחז בידו במה שנראה כמו מטען צינור. המפקד מיד כיוון את נשקו לעבר החשודים, החל בנוהל הפשטה והזעיק למקום כוחות מג"ב נוספים.

בית המשפט הצבאי בשומרון. ארכיון
בית המשפט הצבאי בשומרון. ארכיון | צילום: דוברות המשטרה

לאחר מכן חשוד נוסף, שהחזיק שקית שהכילה על פי החשד לפחות מטען צינור אחד נוסף, השליך אותה על הקרקע. במסגרת החיפוש שבוצע עליו איתרו הלוחמים לפחות שני מטעני ציבור נוספים.

כרוניקה של ניסיונות פיגוע

אתמול נעצר פלסטיני שהסליק מה שנראה כמו מטען צינור בבגדיו בכניסה לאותו בית המשפט. לפני כשבוע נעצר צעיר פלסטיני נוסף, תושב ג'נין, נעצר באותה נקודה לאחר שהתגלה מטען צינור שהוסלק תחת בגדיו. הוא נעצר והועבר לחקירת כוחות הביטחון.

החשוד נעצר על ידי לוחמי משמר הגבול של משטרת ישראל והמשטרה הצבאית. כשהפלסטיני הגיע אל עמדת הבידוק, התריע גלאי המתכות על הימצאות חומר מתכתי על גופו. הפלסטיני התבקש להניח על שולחן את כל מה שהוא נשא בכיסיו ובבגדיו ולמרות זאת הגלאי התריע פעם נוספת.

בסוף דצמבר האחרון נעצר פלסטיני תושב ג'נין בן 16 שהגיע למקום כשעל גופו מטען. הוא נעצר לאחר שעורר את חשד הכוחות וגלאי המתכות בעמדה אף התריע כי הוא נושא על גופו חומר מתכתי, ערכו הלוחמים במקום חיפוש בבגדיו במסגרתו אותר מטען הצינור.

מספר ימים לפני כן, נעצר תושב ג'נין אחר בן 17 כשברשותו שני מטעני חבלה בכניסה לבית המשפט. חבלן משטרתי שהגיע למקום נטרל את המטענים. במשמר הגבול אמרו לאחר התקרית כי "כבר בשלב זה ניתן לומר שעירנותם של לוחמי משמר הגבול של משטרת ישראל והמשטרה הצבאית מנעה פיגוע". בבדיקה שביצע החבלן נמצא מטען צינור נוסף שנועד ככל הנראה לשמש להדלקת המטענים וסכין.